KÖYCEĞİZTÜRK
Giriş Tarihi : 28-03-2022 10:11   Güncelleme : 28-03-2022 10:11

Dağ koşusu şampiyonası heyecanı yaşandı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası ve Balkan Şampiyonası Milli Takım Seçme Yarışları düzenlendi.

Dağ koşusu şampiyonası heyecanı yaşandı

 

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası ve Balkan Şampiyonası Milli Takım Seçme Yarışları düzenlendi.

 

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Türkiye Atletizm Federasyonu’nun organize ettiği, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Köyceğiz Kaymakamlığı ve Köyceğiz Belediye Başkanlığının işbirliği ile “Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası ve Balkan Şampiyonası Milli Takım Seçme Yarışmaları” yapıldı.

 

37 ilden 193 sporcunun katıldığı Şampiyonada dereceye giren sporculardan Balkan Dağ Koşusu Şampiyonasına katılacak Milli Takım aday kadrosu belirlenecek.

40 hakem ile 30 gönüllü gözlemci idaresinde yapılan Şampiyonada Büyük Erkekler ve Büyük Kadınlar 13.4 km, U20 Erkek ve U20 Kadınlar ise 6.8 km lik zorlu parkuru mavi ve yeşilin buluştuğu muhteşem Köyceğiz Gölü manzarasında koştular.

 

Yarış sonunda dereceye giren sporculara madalyalarını ve Köyceğiz Belediyesi tarafından verilen para ödülünü, Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Satılmış Atmaca, Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcısı Okan Yatkın ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman takdim etti.

 

Ödül töreninden sonra basın mensuplarına açıklama yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman “Yeryüzü cenneti Muğla’mız doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle her türlü sporun yapılmasına müsait bir yerdir. İşte bu çerçevede de ilimizin dört bir yanında spor faaliyetleri devam etmekte. Bu tür organizasyonlar ilimizin tanıtılmasında büyük önem arz ediyor.. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve Milli Takıma seçilecek sporculara Uluslararası yarışlarda başarılar diliyorum” dedi.

 

Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonası sonuçları:

Büyük Erkek

1- Bekirhan Kabadayı (Kütahya)

2- Abdullah Çakır (Gümüşhane)

3- Azat Demirtaş (Batman)

 

Büyük Kadın

1- Urkuş Işık (Kırşehir)

2- Nurcihan Oysal (Siirt)

3- Selma Çakmak (Siirt)

 

U20 Erkek

1- Ali Demir (Ağrı)

2- Hakim Dursun (Erzurum)

3- Emin Özdemir (Batman)

 

U20 Kadın

1- Leyla Işık (Diyarbakır)

2- Sıla Ata (Kütahya)

3- Dilan Çukurçam (Kayseri)