FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 18-05-2022 16:18

Cura, “Kurtuluş meşalesi 19 Mayıs 1919’da yanmıştır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Cura, “Kurtuluş meşalesi 19 Mayıs 1919’da yanmıştır”

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

İlçe Başkanı Cura açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Şanlı Tarihi büyük zaferlerle dolu Yüce Türk Milleti tarihin her döneminde Bağımsız Millet Büyük Devlet olmanın mücadelesini kahramanca vermiştir. Yine etrafımızın sarıldığı, içeride ve dışarıda ihanet şebekelerinin kol gezdiği; Yüce Türk Milletinin bağımsızlığına, Türk Yurdunun bütünlüğüne göz dikildiği bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Türk Milletinin gücünü de arkasına alarak kurtuluşun meşalesini yakmıştır. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmış ve bugün İtilaf Devletlerine karşı Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olmuştur.

 

Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla körüklenen mücadele ruhu ile bu asıl Millet yine kanıyla, canıyla bağımsızlığının bedelini ödemiş, bu toprakların Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya tekrar göstermiştir. Atatürk’ün ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz’ diyerek Cumhuriyeti emanet ettiği Türk Gençliğine bugün her zamankinden daha çok vazife düşmektedir. Yine içeride ve dışarıda ihanet şebekelerinin kol gezdiği, bu topraklar üzerinde karanlık emellerin oyunlar kurmaya çalıştığı; 6’lı masalarda Türk Devletinin terör sevicilerle güya paylaşılmaya çalışıldığı şu dönemde inanıyoruz ki Türk Gençliği oynanan oyunları, karanlık emelleri fark edecek kadar zeki ve bunlara dur diyecek kadar cesurdur. Muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

 

Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in dediği gibi ‘Milliyetçi Hareket Partisi 19 Mayıs ilkeleriyle bezenen, kurucu ve kurtarıcı bir fikre dayanan, işgal ve ihanete asla prim vermeyen, vermeyecek olan muhteşem bir millet eseridir.’ Bu vesileyle her biri bizim için ayrı ayrı değerli kıymetli olan Fethiye deki gençlerimizi partimize davet ediyor, her zaman fikirlerine değer verdiğimizi tekrar ifade ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor vesile ile sporun her alnında ülkemizi en güzel şekilde temsil eden, milli sporcularımıza başarılar diliyorum. Son olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları kanlarıyla Vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.”