FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 21-05-2021 11:55   Güncelleme : 21-05-2021 11:55

Cura, “Fethiye’de 19 Mayıs kutlamalarına gölge düşmüştür”

Cura, “Fethiye’de 19 Mayıs kutlamalarına gölge düşmüştür”

Cura, “Fethiye’de 19 Mayıs kutlamalarına gölge düşmüştür”

Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; Fethiye’deki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Türk Bayrağımıza saygısızlık yapıldığını belirtti.

19 Mayıs törenleri sırasında, bayrağımıza yapılan saygısızlık ile ilgili açıklamada bulunan MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura; Türk Bayrağının şov malzemesi olmadığını dile getirdi. Bu davranış ile şehitlerimizin kemiklerinin sızlatıldığını kaydeden İlçe Başkanı Cura, ilgilileri göreve çağırdı.

MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Bayrak atılmaz, yerde ise alınır ve göndere çekilir... 19 Mayıs kutlamalarına Fethiye’de gölge düşmüştür. Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay Yıldızlı Bayrağımızı yerlere atarak, şehitlerimizin kemiklerini sızlattınız.. Al Bayrak sizin şov malzemeniz değildir. Bu konuda  ilgilileri göreve çağırıyorum. Gereği neyse derhal yapılmalıdır. ‘Bayrakları, bayrak yapan üstünde ki kandır.. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Kamuoyuna saygıyla duyrulur” ifadelerini kullandı.