GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 14:21   Güncelleme : 29-10-2021 14:21

Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yılı, tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de törenlerle kutlandı. Fethiye Şehir Stadı’nda gerçekleşen programa vatandaşların yoğun ilgisi olurken; gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yılı, tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de törenlerle kutlandı. Fethiye Şehir Stadı’nda gerçekleşen programa vatandaşların yoğun ilgisi olurken; gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

Gerçekleşen etkinliğe Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Adil Emin Kaya, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, kurum müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, halkın ve törene katılanların bayramlarını kutladı. Daha sonra Fethiye Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşımız söylendi. Halk oyunları gösterilerinin sunulduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninde, günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Türk Hava Kurumu paramotor ekibi selamlama uçuşu yaptı. Paraşüt ekipleri “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” yazılı pankart ile dev Türk Bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk posteri ile uçuş gerçekleştirdiler.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat konuşmasında, “Biz bugünlere kıtlıklardan, dolup dolup boşalan kışlalardan geldik. Kanlı Yemen’den, yiğitlerin harman gibi savrulduğu Cezayir’den, Galiçya’dan, Kafkasya’dan, Çanakkale’den, Kurtuluş Savaşı’ndan, Afrin’den, Celabrus’tan, Tel Rıfat’tan bu meydanlara geldik. Düşmanla, hainle, namertle boğuşa boğuşa bu meydana geldik. Velhasıl, ‘Bu vatan kimin’ sorusuna en güzel cevabı vererek bu meydana geldik. Millet olarak 98 yılda çok önemli işler yaptık. Ama görülüyor ki Cumhuriyetimizin kurucusu, devletimizin ışığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine ulaşabilmek için daha çok mesafe almamız gerekiyor” dedi.

Konuşmasını sürdüren Kaymakam Fırat, “Biz yükselmezsek, yerimizde durmamıza dahi müsaade etmeyecekler. Bu necip millet, mazlumun yanında olmaya devam ettikçe; zalimlerin hedefi olacaktır. 15 Temmuz’da FETÖ Terör Örgütü eliyle başaramadıklarını, Allah korusun yarın başka bir ihanet şebekesi ile deneyecekler. Biz çalışacağız, biz gayret edeceğiz ve uyanık olacağız. Bu necip milleti, dünya sahnesinde hak ettiği yere taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları; bu necip millete kanını akıtarak şehit olmuş bütün kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, siz sevgili gençlerin en kalbi duygularımla selamlıyorum. Necip milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci kutlama programı, Fethiye Belediye Bandosu eşliğinde geçiş töreni ile sona erdi.