CUMHURBAŞKANI
Giriş Tarihi : 05-12-2021 23:48   Güncelleme : 05-12-2021 23:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Siirt’te

“Siyasi ve ekonomik özgürlük, madalyonun iki yüzü gibidir. Biri olmadan diğeri anlamsızdır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Siirt’te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Siirt’te Demokrasi Konuşmaları’nda: “Siyasi ve ekonomik özgürlük, madalyonun iki yüzü gibidir. Biri olmadan diğeri anlamsızdır.

Biz ülkemizde nasıl tüm vatandaşlarımızı en geniş hak ve özgürlüklere kavuşturmuşsak, inşallah ekonomide de yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme merkezli yeni programımızla refahı yaygınlaştıracağız.

Vekâlet savaşları yoluyla, ülkemizin birliğini, devletimizin tekliğini, milletimizin bütünlüğünü parçalamak için oynanan oyunların farkındayız.

Onun için her fırsatta ne diyoruz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet; işte bunu derken bu senaryoların hepsine de meydan okuyoruz

Türkiye’nin demokraside, hak ve özgürlüklerde, ekonomik kalkınmada geldiği seviyeyi yok sayıp bizi yeniden kendi iç kavgalarımızın bataklığına itmek isteyenlere fırsat vermiyoruz.

Irak'tan Suriye'ye, Libya'dan Sudan'a kadar pek çok yerde sergilenen oyun bizde de denenmek istendi. Allah'ın yardımı ve milletimizin ferasetiyle asırlık hesaplaşmaların hepsinden alnımızın akıyla çıktık. Şimdi aynı mücadeleyi ekonomide veriyoruz.

[Terör örgütü PKK] Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. Er veya geç bunları kazımadan, kökünü kurutmadan inşallah bize durmak, duraksamak yok.”