GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2021 15:18   Güncelleme : 23-06-2021 15:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğin yerini alamaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğin yerini alamaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğin yerini alamaz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da gerçekleşen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya belediyeciliğinin, hizmet belediyeciliğinin yerini alamayacağını söyledi.

Yapılan atılımlarla mahalli idarelerin gücünü ve hizmet kabiliyetini daha da arttırdıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vatandaşların hayatına dokunan önemli hizmetlerin büyük çoğunluğunu, hala belediyelerimiz yürütüyor. AK Parti son 19 yılda insanımızın beklentisinin çıtasını da yükseltmiştir. Artık vatandaşlardan belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil, kendisini kıymet verilmesini ve saygı duyulmasını da bekliyor. Gönül belediyeciliği derken, biz aynen böyle bir anlayışı kastediyoruz. Vatandaşa değer veren, sorunlarına samimiyetle çözüm arayan, gayretli, dürüst ve çalışkan bir belediyecilik anlayışından söz ediyorum” dedi.

Konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerden insamıza canla başla hizmet ederken; güleryüz, saygı ve samimiyeti elden bırakmamanızı istiyorum. AK Partili belediye başkanı, her zaman ulaşılabilir olmalıdır. Vatandaşın içinde bulunmalıdır. Emek vermeden icraat yapmadan eser üretmeden sadece sosyal medya mecraları ile vatandaşın kalbine girilemeyeceği, son dönemde çok açık ortaya çıkmıştır. Sosyal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğinin yerini almaz alamaz. Bizim siyasetteki varlık gayemiz birilerine imtiyaz sağlamak birilerine menfaat devşirmek birilerini makam mevki sahibi kılmak değildir. 2019 seçimlerinde milletimize açıkladığımız manifestomuzdaki 11 prensibe sıkı sıkıya sahip çıkmanızı istiyorum. Özellikle imar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor. Aynı ihaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin hatta tüm ihaleleri canlı yayınla yapın. Yaptığınız işlerin tanıtın, önemli eserleriniz hizmetlerimiz görünsün. Yerel Yönetimler Başkanlığımız illerimize yönelik özel çalışmalar yapıyor. Her belediyemizin röntgenini çekiyor. Bu çalışma sonunda sizin önümüzdeki seçimlere kadar izleyeceğiniz yol haritası ortaya çıkmaktadır. Unutmayınız sizlerin milletimizin gönlüne girmedeki başarısı 2023'te ki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimini etkileyecektir. Bunun için sizlerden özellikle şehrinizin her bir hanesine ulaşarak sorunları yerinde görmenizi vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenmenizi özellikle rica ediyorum” ifadelerini kulandı.