GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2020 18:48   Güncelleme : 22-11-2020 18:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlave tedbirler olabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İlave tedbirler olabilir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kendi iradesini siyasetine, diplomasisine, sahaya  yansıttıkça rahatsızlıkların ve tepkilerin dozunun arttığını belirterek,  "Ülkemizi eskiden yaptıkları gibi içerideki maşalarını ve dışarıdaki  mekanizmalarını kullanarak sinsi oyunlarla ve tuzakla tehditle, tecritle teslim  alabileceklerini sananların heveslerini hep kursaklarında bıraktık." dedi. 

Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7.  Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

 

Salgın tedbirleri sebebiyle bir süre ara verilecek kongrelerin son  beşinin yapıldığını ifade eden Erdoğan, dünyada en büyük mutluluğun sağlık  olduğunu belirten ecdadı, yaşanılan bu dönemde daha iyi anladıklarını söyledi.

 

Erdoğan, salgının yeni dalgasının tüm dünyayla birlikte ülkeyi de  etkisi altına aldığını anımsatarak, "Bu sebeple insan hareketliliğini mümkün  olduğu kadar azaltarak virüsün bulaşma hızını düşürecek ilave tedbirler almak  mecburiyetinde kaldık. Milletimiz TMM diye ifade ettiğimiz temizlik, maske,  mesafe kurallarıyla bu tedbirlere hassasiyetle riayet ederse inşallah birkaç  hafta içinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi  takdirde sınırlamalara devam etmek, hatta belki ilave tedbirler almak durumuyla  karşı karşıya gelebiliriz." diye konuştu.