MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 25-05-2021 18:47   Güncelleme : 25-05-2021 18:47

Çiçek suç duyurusunda bulundu

Çiçek suç duyurusunda bulundu

Çiçek suç duyurusunda bulundu

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, Muğla’da aşı uygulama bölümünde korkunç iddia’ başlıklı haberde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları hakkında gerçek dışı iftira ve ithamlarda bulunulduğunu kaydetti. Çiçek, Aşı Bölümünde görev yapan sağlık çalışanları ile birlikte Muğla Adliyesi’ne giderek, söz konusu haber ve sosyal paylaşım siteleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

22 Mayıs 2021 tarihinde bazı internet haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında “Muğla’da aşı uygulama bölümünde korkunç iddia” başlığı ile yapılan haberlerin hem sendika hem de Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları hakkında gerçek dışı iftira ve ifadelere yer verildiğini kaydeden Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, “Pandemi sürecinde dünyanın yükünü sırtlayan,  büyük bir özveriyle gece gündüz demeden, izin ve esnek mesai uygulamalarından muaf tutularak yoğun bir çalışma temposuyla görevlerini ifa eden değerli sağlık çalışanlarına karşı hakarete varan ifadelerle ve asılsız suçlamalarla yapılan bu haberler sağlık çalışanlarını derinden yaralamıştır. Ülkemizin Kovid-19 bulaşıcı hastalığı ile mücadele ettiği, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere Devletimizin tüm organları ile birlikte aşılanma oranının artması için kampanyalar düzenlediği bir dönemde tüm vatandaşlarımızın aşılanmaya mesafeli durmalarına sebep olacak, sağlık kurum ve kuruluşlarına ve dolayısıyla devlete güvenlerini sarsacak bu vb. yayınlar aşı karşıtlığına sebebiyet vermekte, sağlıkta şiddeti körüklemektedir” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Çiçek, “İddia üzerine yapılan paylaşımlar sebebi ile 2 gündür aşılama bölümünde çalışan arkadaşlarımız aşı olmak için gelen vatandaşlar tarafından maalesef psikolojik baskı ve sözel tacize maruz kalmaktadırlar. Aşı Bölümünde görev yapan sağlık çalışanları ile birlikte Muğla Adliyesi’ne giderek, söz konusu haber ve sosyal paylaşım siteleri ve sahipleri hakkında, hem Sağlık-Sen adına hem de her bir sağlık çalışanı arkadaşımız için bireysel olarak suç duyurusunda bulunduk. Çamur at izi kalsın düşüncesiyle başlatılan bu karalama sürecini başlatan ve destekleyenler hukuk nezdinde hesap vereceklerdir. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, bu hastanede görev yapan sağlık çalışanlarının ve sendikamızın itibarını ve güvenilirliğini zedelemeye yönelik yapılan bu haberin sorumlularının cezalandırılması için Sağlık-Sen Muğla Şubesi olarak sonuna kadar takipçisi olacağız. Temennimiz o ki bu tür paylaşımların arkasından 15 mayıs yetki tespit sürecinde Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 5 kat farkla açık ara yetkili sendika olmamızı hazmedemeyen birleri çıkmaz...” ifadelerini kullandı.