FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 20-05-2021 18:00   Güncelleme : 22-05-2021 19:58

CHP’li Başkan’a yakışmadı

CHP’li Başkan’a yakışmadı

CHP’li Başkan’a yakışmadı

Fethiye’de 19 Mayıs Ataürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen araç konvoyunda; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Türk Bayraklarını yere attı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, bir kamyonun kasasından kral edasıyla halkı selamlarken; Türk Bayraklarını yere attığı görülüyor. Olayı gören bazı vatandaşlar, duruma tepki gösterdiler. Sosyal medyada yer alan videoda, Başkan Karaca’nın bayrakları yere attığını görenler; Türk Bayrağının dağıtımının bu şekilde yapılmaması gerektiğini dile getirdiler.

Duyarlı vatandaşlarımızın kurumumuzun whatsapp ihbar hattına göndermiş oldukları videoda, açıkça görülen olay sonrası Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile birlikte CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve bu duruma müdahale etmeyen ve duyarsız kalan danışmanları da tartışma konusu oldu. Türk Bayrağını bu kadar hakir gören Fethiye Belediye Başkanı ve CHP Fethiye İlçe Başkanının bu saatten sonra kamuoyu önünde Cumhuriyetimiz ve onun değerlerini nasıl savunacakları ayrıca konuşulan diğer bir husus oldu.

Geçtiğimiz günlerde Fethiye Belediyesi’nin, Birgün Gazetesi aboneliği de kamuoyunda yine büyük tepki ile karşılanmıştı. Duyarlı vatandaşlar, Türk Bayrağı dağıtımının bu şekilde yapılmaması gerektiğinin altını çizerek, “Türk Bayrağı bu şekilde dağıtılmamalıdır. Bayrağımız görevliler tarafından gençlere bire bir verilebilirdi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yaşanan bu durumu tasvip etmiyoruz” dediler.