FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 24-11-2020 21:36   Güncelleme : 24-11-2020 21:36

CHP’den Videolu İstifa

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı Yanıklar Mahalle Temsilcisi Berat Çiftçi Cumhuriyet Halk Partisi’nden çarpıcı iddiaları dile getirerek istifa etti.

CHP’den Videolu İstifa

 

 

Cumhuriyet Halk partisi Fethiye İlçe Teşkilatı Yanıklar Mahalle Temsilcisi Berat Çiftçi Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı’nı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ve bazı Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını suçlayıcı ifadeler ile eleştirerek istifa ettiğini belirtti. Berat Çiftçi istifa metnini video kaydına alarak basın açıklamasında bulundu.Video görüntüsünde kendi sesi ile istifa ettiğini ifade eden Berat Çiftçi istifa açıklamasında “Ben Berat ÇİFÇİ almış olduğum bir kararı sizlerle paylaşmak istiyorum. CHP'nin  bir çok  ilçelerinde ve genel merkezde  Atatürkçülük’ten uzaklaştırıldığını görerek Atatürk'çü biri olarak ben CHP Yanıklar Mahalle Temsilciliği ,kongre delegeliği  ve CHP parti üyeliği görevlerimden istifa ediyorum. Bu kararı almamdaki bazı nedenleri sizlerle paylaşacağım.Öncelikle CHP'de delegasyon sisteminin doğru sonuçlar vermediğini belirtmek istiyorum Üye bazlı seçimler olması gerektiğini düşünüyorum.Diğer bir nedenim ise ben bu partiye yıllarca hizmet ettim. Bayrak astım. Sandık görevlisi olarak çalıştım. Muğla Büyük Şehir Belediyesi’nde çalışırken aynı zamanda parti içi görevlerimi yerine getiriyordum. Kaldı ki CHP Muğla'da çok oy kaybetti. Bunların nedenlerinden biri Muğla'da amirlerin çalışmaması ve egosu.Bu durum bize % 15’lik bir oy kaybına neden oldu. Haliyle ben de sosyal medyada bu amirleri sevmediğimi belirttim. Pandemi döneminde işten çıkarılma yasak olduğu bir dönemde işten çıkarıldım. Onların egolarını tatmin etmediğimiz için kendi partilisini işten çıkaran bir belediye ve CHP düşünün. Sözün bitiği yerdir. Ben bu çıkarılmayı sayın Alim Karaca'ya sorduğumda ise  bana ne demesini beklersiniz? Senin işten çıkarılmanın asıl sebebi sayın Behçet SAATÇİ'yı beğenmendir diye belirtti. Ama tutanaklara işlemediler. Çünkü bunun tutanaklarını yazamazlardı. Sosyal medyada siyasi bir kişi beğeniliyor  ve işten çıkarılıyorsa söylenecek fazla söz kalmıyor. Muğla Belediyesi’nin işi gücü kalmamış personellerin sosyal medyada kimleri beğenip beğenmediği araştırılıyor. Birilerin egosunu tatmin etmek için işçiler işten çıkarılıyor. Buna ne Muğla CHP Teşkilatı ne de Fethiye İlçe başkanlığı   ses çıkaramıyor. Başta Mehmet DEMİR. Çünkü Sayın  Osman GÜRÜN hoşnut olmuyor. Ben de bu kirli düzende, kirli oyunların oynandığı CHP'de daha fazla kalamayacağımdan istifa ediyorum. Açıklanacak çok şey var aslında. Ama sağlıcakla kalın esenlikle kalın” dedi

Yaptığı zehir zemberek açıklama ile partisinden istifa eden Berat Çiftçi’nin partiden istifa etmesi konusunda telefon ile görüşünü aldığımız Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir Berat Çiftçi’nin istifasının kendilerine daha ulaşmadığını ifade ederek “Berat Çiftçi kardeşimizin psikolojisinin bozuk olduğunu ve sağlıklı düşünemediğini düşünüyorum. Bu durumu kendi mahallesinde de on kişiye sorsanız dokuzu bu şekilde cevap verir. Kendisi geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden işyerindeki amirlerine saygısızlık yaptığı ve işyerindeki amirinin önünde otururken ayağını masaya uzattığı gibi nedenler ile Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarıldı. İşten çıkarılma nedenini Behçet Saatçi’yi sosyal medyada beğendiği için olduğu yönündeki iddiaların asılsız olduğunu düşünüyorum. Behçet Saatçi’yi sosyal medyada ben de dahil olmak üzere herkes beğenebilir. Bu bir işten çıkarılma nedeni olamaz. İşten çıkarmak için böyle çocukça bir sebep mi olur? Eğer sebep buysa neden mahkeme yoluna başvurmamış. Haksız yere işten çıkarıldığını düşünüyorsa mahkemeye versin. On aydır Fethiye İlçe Başkanlığı görevini yürütüyorum. Benim dönemimde ilk istifa olacak. Ama dediğim gibi istifası bize daha ulaşmadı. Ulaştığı zaman gerekli işlemi gerçekleştiririz.