MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 27-12-2020 15:24   Güncelleme : 27-12-2020 15:24

CHP Muğla milletvekillerinden ‘Pınar Gültekin’ iddiasına ilişkin açıklama

CHP Muğla milletvekillerinden ‘Pınar Gültekin’ iddiasına ilişkin açıklama

Muğla’da iş insanı Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülen Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili olarak şok bir iddia geldi. Hürriyet yazarı Fatih Çekirge’nin köşe yazısına göre, ismini açıklamadığı CHP Muğla milletvekilinin, kızı diri diri yakılıp üzerine beton dökülen baba Sıddık Gültekin’den davadan vazgeçmesini teklif etti. CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban. Suat Özcan, Burak Erbay ve Süleyman Girgin ise iddialara sert tepki gösterdi.

Milletvekili Alban, “Sabahtan beri herkes gazetenin yada internet haber sitelerinin linkini WhatsApp’tan atıyor. Köşe yazarı, milletvekilinin ismini neden yazısında açıklayamadı? ” dedi.
Milletvekili Süleyman Girgin ise, “Vicdan sahibi kimsenin böyle bir şey yapabileceğine inanmıyorum. Ortaya belge konmadan nasıl böyle bir yazı kaleme alınabilir. Hiç bir vekil arkadaşımın aileyi arayıpta davadan geri çekilin dediğine inanmıyorum” diye konuştu.
Milletvekili Suat Özcan, “Böyle bir köşe yazısı partimizi ve vekillerimizi yıpratmaya yönelik. Pınar Gültekin’in ailesinin her daim yanında olan bizleriz” dedi.
Milletvekili Burak Erbay da, iddiaların asılsız olduğunu söyledi.