TURİZM
Giriş Tarihi : 29-06-2020 19:23   Güncelleme : 29-06-2020 22:16

Cennetten bir parça Saklıgöl Marmaris..

Bugün, Marmaris/Saklıgöl’ün marka yüzü, Huzurlu iyi yaşam danışmanı ve yazar Gamze Sağıroğlu ile birlikteyiz. Peki neden Saklıgöl Marmaris? Öncelikle Saklıgöl Marmaris Azmak Nehri üzerinde yüz dönümlük geniş bir arazi üzerinde faaliyet göstermekte. Göl ve ormanın birleştiği manzaranın güzelliği, temiz havası, yeşili, doğallığı ile misafirlerine sıra dışı bir deneyim sunuyor. Özellikle hijyenin ve sosyal mesafenin, izolasyonun çok önemli olduğu bu yıl, bu şartlara uygun ortamı, doğallığı ve misafirperverliği ile şehrin kalabalığı ve sıcağından kaçarak rahatlamak isteyenlere özel bir deneyim yaşatıyor.

Cennetten bir parça Saklıgöl Marmaris..

 

Yaşam danışmanı ve yazar Gamze Sağıroğlu ile yaptığımız röportajda kendisini bize anlatmasını istedik. Gamze Sağıroğlu:

 

“İyi ve Huzurlu Yaşam Danışmanı olarak kamplarla bireysel görüşmelerle kadınlarla çalışan bir kendine yolculuğunu yapan bir kadın olarak tanımlayabiliriz.

  

Çeşitli motivasyon ve yenileme kampları yapıyoruz. Aynı zamanda bireysel görüşmelerle “Kendi yolculuk”  dediğimiz konsept üzerine çalışıyorum.

İnsanın kendi iç dünyasını tanıması, hayatında yeni adımlar atması, değiştirmek istediklerini değiştirmek için güç toplaması ve motivasyonunu yüksek tutarak iş hayatında ve özel hayatında stresi yönetebilmek kabiliyetini kazanması diyebiliriz.

Yazarlık kimliğimde giriyor devreye çünkü yazarak ulaşıyorum birçok kitleye. İçimden akıyor yazmak. Doğayla olmayı seviyorum. Saklıgöl’le birleşmemizin aslında temel sebebi de bu. Yazılarıma ilham alıyorum doğadan.

Kendime yolculuk yaparken aslında bunu paylaşıyorum öyle de diyebiliriz.” Diyen Gamze Sağıroğlu’na burayı nasıl keşfettiğini sorusunu sorduk, “ Ben yaklaşık 2013 yılından beri kamplarla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunuyorum.

Elimde bir valizle dolaşıyordum aslında Antalya, Fethiye bölgelerinde İstanbul’da kamplar devam ederken bir vesileyle yolum Marmaris/ Saklıgöl ‘e düştü. Buraya geldiğim zaman o kadar etkilendim ki çünkü o kadar harika bir doğa, doğallık tam içsel huzurun yakalanacağı bir yer. Aynı zamanda sağ olsun Marmaris / Saklıgöl’ün sahipleri de çok güzel bir iletişime vesile oldular. Birlikte ortaya çıkarabileceğimiz bir proje planladık.

Benimde bir hayalim vardı açıkçası yaşam atölyemi bir yerde artık konumlandırmak istiyordum. Ve bu senede markamızı Marmaris/ Saklgöl ile birleştirerek bundan sonraki çalışmalarımızı burada yapmaya karar verdik. Her şeyden önce şehir hayatının içerisinden eğer şöyle kaçıp kendimle baş başa kalmak istiyorum diyorsanız veya ailemi alıp şöyle kafamı dinlendireyim istiyorsanız, rahat nefes almak, stresinizi biraz azalmak istiyorsanız bana göre Saklıgöl bunun için çok uygun bir yer.

Yaklaşık 100 dönümlük bir arazide kurumluyuz. Burada birçok aktivite yapılabiliyor. Her şeyden önce sabah kahvaltılarımız çok meşhur güzel bir restorantımız var. Aynı zamanda gündelik ve konaklayan misafirlerimiz için plajımız ve konaklamak içinde çok müstakil keyifli odalarımız var. İsteyen günübirlik gelip burada kano yapabilir, kahvaltı yapabilir, yemek yiyebilir, vakit geçirebilir, yürüyüş yapabilir.

Aynı zamanda karavanlar içinde harika bir yerleşim yeri. Günlük veya birkaç günlük karavanlar burada arazinin üzerinde kalabiliyorlar ve Saklıgöl’ün imkânlarından faydalanabiliyorlar.

Aynı zamanda çadır kampı olarak kullanmak isteyen, yoga kampı yapmak isteyenler içinde çok ideal bir bölge. Festivaller, düğün, nikâh organizasyonları her türlü organizasyonu burada gerçekleştirebilecekleri harika bir ortam var. “

Sosyal  izolasyon nedeni ve hijyenin çok önemli olduğunu vurgulayan Gazme Sağıroğlu kamplarda 10 kişi olarak misafirlerini ağırlayacaklarını, gelen diğer müşterilere de sosyal izolasyon anlamında bütün şartları sağlayacak şekilde hizmet vereceklerini dile getirdi.  Bir hafta sonra yoga ve aktiveler alanın açılacağı Marmaris /Saklıgöl misafilerini ağırlamak için bekliyor.