MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 14-01-2022 18:01   Güncelleme : 14-01-2022 18:01

Celal Devrim güven tazeledi

Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan kongresi, yoğun bir katılımla yapıldı. Tek liste halinde gerçekleşen seçimde mevcut başkan Celal Devrim yeniden başkanlığa seçildi.

Celal Devrim güven tazeledi

 

 

 

Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan kongresi, yoğun bir katılımla yapıldı. Tek liste halinde gerçekleşen seçimde mevcut başkan Celal Devrim yeniden başkanlığa seçildi.

 

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, “Zor günlerden geçiyoruz. Ama hepimiz elimizi taşın altına koyuyor mücadele ediyoruz. Bizler yerel yöneticileriz. Yerel yöneticiliğin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. 1988 yılında ilk sandıklara girmeye başladığımızda genç bir kardeşinizdim. Görev verilmez, görev alınır. Biz hep birlikte bir aileyiz. Bu konularda da kırılmaya gerek yok. Şimdiye kadar hiçbir göreve talip olmadım, beni aday gösterdiler. Toplum çalışanları mutlaka bir yerlere getiriyor” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmanın sonrasında genel kurulun divan heyeti oluşturuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesinin ardından mevcut oda başkanı Celal Devrim tarafından faaliyet raporu, ardından ise denetim kurulu raporu ile bilanço raporları okundu ve üyeler tarafından ibra edildi.

 

Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra katılımcılara söz hakkı verildi. Kürsüye de ilk olarak davet edilen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Odamıza, bölgemize ve üyelerimize yakışan bir genel kurul ortamı yaşıyoruz, genel kurulumuzun herkese hayırlı olmasını diliyorum. Esnaf ve Sanatkarlar Odası iyi yönetilen ve iyi çalışan, hem üyelerine hem de topluma karşı görevlerini layıkıyla yerine getiren odalarımızın başında geliyor. Bu anlamda yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Milas’ın Belediye Başkanı olarak odalarla birlikte yürümek bizlerin ana şiarıdır. Bizler için ortak akıl çok önemlidir. Biz odalarla birlikteyiz. Şimdiye kadar esnaf ve sanatkarlar odasıyla ilgili görüşüp, ele almadığımız veya red ettiğimiz bir konuyu hatırlamıyorum. Mümkün olduğunca esnafımızın yanında olmaya özen gösteriyoruz. Milas’ı ve Milas halkını hep birlikte temsil ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmasını sürdüren Başkan Tokat, “Zor bir dönem geçiriyorsunuz. Bu sadece pandemi değil, sadece felaket değil, sadece ekonomik şartlar değil. Ülkemizde genel ve kronikleşmiş bir güven sorunu var. Samimiyetle söylüyorum ki çarşıda yüzü gülen insan yok. Esnafa gidiyorsun satayım mı satmayayım mı diye düşünüyor. Satsa sattığı fiyata ürün alamıyor, satmasa iş yapamıyor. Kırsala gidiyorsun üretici tarlasını nadasa bırakmanın daha karlı olduğunu söylüyor. Ülke olarak yöneticilerimizle birlikte artık düşünme zamanımız geldi de geçiyor. Türkiye yakın zaman içerisinde çok ciddi gıda krizine girecek” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde, mevcut başkan Celal Devrim’in yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

 

Yönetim kurulu asil üyeleri: Yücel Çelik, Hasan Kuşçu, Halil Kök, Mehmet Yüksek, Bilal Kubilay, Çağatay Kömür, Semih Keleş, Mustafa Yılmaz, Gülay Akbaş, Tolga Aktaş

 

Denetim kurulu asil üyeleri: Mümtaz Akar, Mehmet Ballı, Bülent Zorlu.