FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 22-06-2021 11:33   Güncelleme : 22-06-2021 11:33

Cankurtaran kursuna 30 kişi katıldı

Cankurtaran kursuna 30 kişi katıldı

Fethiye Otelciler Birliği, geçtiğimiz yıllarda turizm sektöründe ihtiyaç duyulan alanlarda çeşitli eğitim kursları düzenlemişti. FETOB bu kez tesislerdeki yüzme havuzlarına yönelik Bronz Bröve Cankurtaran Kursu açtı.

FETOB tarafından organize edilen Cankurtaran Sertifikalı Personel Yetiştirme kursuna katılanlar, eğitmenlerden cankurtarma teknikleri hakkında bilgi alıyorlar.  Sağlık Bakanlığı tarafından özel havuzlar ve süs havuzları dışından kalan otel, apart, aqua parklar ve sitelerin havuzları dahil olmak üzere tüm havuzlarda bulundurulması zorunlu olan Cankurtaran Sertifikalı Personel yetiştirmek için açılan kursa; 30 kursiyerin katıldığı belirtildi.

Kurs hakkında değerlendirmede bulunan FETOB Başkanı Bülent Uysal, “Fethiye Otelciler Birliği olarak her yıl düzenli olarak, üye işletmelerimizin çalışanlarıyla gerçekleştirmiş olduğumuz Cankurtaran Kursları bu yıl da organize edildi.  Ölüdeniz Alize Otel’de, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’ndan eğitmenimiz Sinan Duru tarafından uygulamalı eğitimlerimize başlandı. Yaklaşık 30 kursiyerimiz Bronz, Gümüş ve Bröve yenileme cankurtaran belgeleri için eğitime katılım sağladı” dedi.