TURİZM
Giriş Tarihi : 21-12-2021 17:55   Güncelleme : 21-12-2021 17:55

Çameli’de ekoturizm yürüyüş yolu hayat buluyor

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü tarafında Çameli İlçemiz Elmalı Mahallesi Çatalini Mevkii’nde yaklaşık 2 km’lik parkurun Eko Turizm Yürüyüş Yolu olarak düzenlenmesi için çalışma başlatıldı.

Çameli’de ekoturizm yürüyüş yolu hayat buluyor

 

 

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü tarafında Çameli İlçemiz Elmalı Mahallesi Çatalini Mevkii’nde yaklaşık 2 km’lik parkurun Eko Turizm Yürüyüş Yolu olarak düzenlenmesi için çalışma başlatıldı. Yapılacak projenin çalışmalarını Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli İlçe Orman Müdürü ve şube müdürleri yerinde inceledi.

 

PARKURDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR

2022 yılı yaz sezonuna hazırlanması planlanan ekoturizm parkurunda ahşap köprüler, seyir terasları, çeşmeler ve banklar yapılmak için çalışmalar başlatıldı. Bir yandan da parkur düzeltme çalışmalarının yapılacağı Bölgeye ayrı bir güzellik katacak. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Burada ekoturizm yürüyüş yolu yatırımlarıyla ilgili bir araya geldik. Turizm dediğiniz alan bacasız sanayidir. Çameli’mizin güzelliğin, özellikle doğal güzelliklerin hava kalitesinin çok iyi olduğunu yıllardır ifade ediyoruz. Bunları deneyimleyen ilçemizi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimizin olduğunu gayet iyi biliyoruz. Süreç itibariyle ilçemizi geliştirebilmek adına da yatırımların hız kesmeden devam etmesini istiyoruz” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Başkan Arslan, “İnsanların keyif aldığı, güzelce vakit geçirdiği, anılarını biriktirdiği güzel ekoturizm yürüyüş yolu olacak buralar. Bizler de daha çok vatandaşımızın buradan istifade etmesini hedefliyoruz. Projede emeği gecen başta Denizli Orman Bölge Müdürümüz Erhan Çetinkaya ve ekibine teşekkür ederim” şeklinde ifadeler kullandı.