ÇAMELİ
Giriş Tarihi : 11-05-2022 13:54

Çameli ile Azerbaycan’ın Bilesuvar ili arasında Kardeş Kent Protokolü İmzalandı.

Çameli ile Azerbaycan’ın Bilesuvar ili arasında Kardeş Kent Protokolü İmzalandı.

 

Azerbaycan Bilesuvar ili ile Çameli Belediyesi arasında dostane ilişkilerin kurulmasına ilişkin protokol imzalandı.

10 Mayıs tarihinde Bilesuvar İli İcra Hakimiyeti tarafından, Çameli Belediyemiz ile Bilesuvar bölgesi arasında dostane ilişkilerin kurulması amacıyla “Kardeşlik Şehirleri” konulu protokolün imza töreni düzenlendi. Törende Çameli Kaymakamımız Kerem Yenigün ve Çameli Belediyesi Meclis Üyesi İlhan Kandemir ‘de yer aldı

Protokolü Bilesuvar İli İcra Hakimiyeti Başkanı Faiq Gurbetov ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan imzaladı.

Törende konuşan Bilesuvar İli İcra Hakimiyeti Başkanı Faiq Gurbetow aynı soy, dil, din, kültür ve birçok karşılıklı bağa sahip olmanın Azerbaycan-Türk arasındaki ilişkilerin sürekli gelişmesi olduğunu söyledi. Milli lider Heyder Aliyev'in "Tek millet, iki devlet" olarak nitelendirdiği Azerbaycan-Türk devletleri arasındaki ilişkiler, her iki ülkenin liderliğinde yürütülen politika neticesinde istikrarlı bir şekilde gelişmektedir. Faiq Gurbetov, tüm dünyaya örnek olan Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesi ve sürekli güçlenmesinden istifade ederek, bölgelerimizin her alanda dostluk ve ortaklık ilişkilerinden karşılıklı olarak faydalanması gerektiğini kaydetti. Bilesuvar ili ile Çameli ilçemiz arasında bugün imzalanan bu protokol, işbirliğimizin üst düzeyde gelişmesine ve kapsamlı ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

Törende konuşan Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün , gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini ileterek, ilişkilerimizin bundan sonra da her yönlü geliştirilmesi için çalışacaklarını kaydetti.

Bilesuvar ile kardeş olmaktan ve ağırlanmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Çameli Doğası,tabiatı ve Turizm alanında güzel bir ilçemiz. Bilesuvar her türlü iş birliğine hazırız. Bugün attığımız imzayla kardeşliğimiz, kültürel ve sosyal projelerle taçlanacak” Bu protokol İcra Hakimiyeti Başkanı Faiq Gurbetov’a ilgi ve alakaları ayrıca misafirberliği için teşekkür ederiz.

Görüşmede, karşılıklı ilgi gören alanlarda iş birliği, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırım fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.imzaların atılmasının ardından Kardeşlik ilişkilerinin kuruluşu dolayısıyla ağaç dikimi gerçekleştirildi ve hatıra fotoğrafı çekildi.