FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 17-06-2021 17:25   Güncelleme : 17-06-2021 17:25

Büyük Samanlık Plajı misafirlerine kapılarını açtı

Büyük Samanlık Plajı misafirlerine kapılarını açtı

Doğal güzelliği ile Fethiye Yarımadası’nın en eşsiz koylarından birisi olan Büyük Samanlık Plajı misafirlerini ağırlamaya başladı.

Fethiye Kaymakamlığı tarafından Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tahsis edilen Büyük Samanlık Plajı yeni sezonda misafirlerine kapılarını açtı. Büyük Samanlık Plajı; kaliteli, uygun fiyatlı ve hijyenik bir hizmet anlayışı ile misafirlerini ağırlıyor.

Geçtiğimiz yıllara göre birçok değişiklik yapılan Büyük Samanlık Plajı, yeni yüzüyle hizmet sunuyor. Fethiye Kaymakamlığı tarafından geçtiğimiz yıl Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tahsis edilen Büyük Samanlık Plajı’nda restoran bölümlerinden, iskelelere kadar birçok alan yenilendiği belirtildi. Kaliteli bir hizmet verilen plajda, özel bireyler içinde engelsiz plaj alanları oluşturuldu. Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü ve Büyük Samanlık Plajı Sorumlusu Alpaslan Selçuk; basın mensuplarına kahvaltılı toplantıda yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü ve Büyük Samanlık Plajı Sorumlusu Alpaslan Selçuk yaptığı açıklamada, “2021 yılı turizm sezonunun Fethiye’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Fethiye Kaymakamlığı tarafından okulumuza tahsis edilen Büyük Samanlık Plajı’nda daha çok ürün kalitesi ve kaliteli bir hizmet vermek istiyoruz. Bununla ilgili olarak yaptığımız en önemli çalışmalardan bir tanesi tesisimize arıtma tesisi kurma çalışması… Ayrıca büyüklerimizin de katkısı ile plajımıza elektrik getirmeye çalışıyoruz. Çok kısa bir zamanda elektrik sorunu da çözülecek. Fethiye’nin en güzel lokasyonlarından yarımada bölgesindeyiz. Büyük Samanlık Plajı olarak, yarımadadaki hizmet ve fiyat anlamında çok önemli bir tesisiz. Çünkü biz öncelikle Fethiye halkına hizmet edeceğiz. Yine yerli turistlere hizmet edeceğiz. Bizim buradaki çalışanların hepsi Turizm Lisesi Mezunları... Yine aynı zamanda mesleğe yeni adım atan stajyer öğrencilerimiz meslek öğrendiği bir tesisiz. Okulumuz aynı zamanda plajımızın ocağı oluyor. Bizim en büyük amacımız kaliteli, ucuz ve hijyenik bir hizmet vermek. Misafirlerimizi pandemi döneminde hijyenik ve sağlıklı bir şekilde plajımızda ağırlayacağız. Bütün misafirlerimizi Büyük Samanlık Plajımıza davet ediyoruz. Burada kaliteli hizmet alıp, huzur bulacaksınız” dedi.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk açıklamasında, “Plajda önemli değişiklikler oldu. Sizlerin de bildiği gibi geçen yıl açıldı. Kaymakamlığımız tarafından Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tahsis edilmişti. Biz iktidar olarak da bu konuda çok titiz çalışıyoruz. Fethiye’deki vatandaşlarımız uygun fiyata, temiz koylardan yararlanabilmes adına... Bunlar hem Fethiye’ye örnek tesisler hem de öğrencilerin yetiştiği yerler. Bir eğitim tesisi deyip de geçmemek lazım.  Sıradan bir yer değil. Gerçekten çok emek sarf edilmiş. Tesis güzelleşmiş. Arıtma tesisi de yapıyorlar. Plaj çok güzel temizlenmiş. Bütün köşkler hazır. İnşallah Fethiye’mize ve memleketimize hayırlı olur. Misafirlerimizde iyi bir ortamda ağırlama şansı buluruz diye düşünüyorum” şeklinde ifadeler kullandı.