GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 14:31   Güncelleme : 20-05-2021 14:31

Burhan, “Lütfen yerel medyanın sesini duyun”

Burhan, “Lütfen yerel medyanın sesini duyun”

Burhan, “Lütfen yerel medyanın sesini duyun”

Anadolu Yayıncıları Derneği Başkanı Sinan Burhan, yerel medyanın milli güvenlik sorunu olduğunu; Siyonist sermayenin yerel medyayı ele geçireceğini ifade etti. Burhan, yerel medyanın Milli Güvenlik sorunu olduğunu belirterek Siyonist sermayenin yerel medyayı ele geçireceğini söyledi. Başkan Burhan, dernek merkezinde düzenlediği basın toplantısında özellikle pandemi döneminde yerel medyaya destek verilmesi çağrısında da bulundu.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Anadolu Yayıncılar Derneği yerel televizyonların yanında olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bizler yerel medyanın sorunlarını dile getiriyoruz. Maalesef bugüne kadar TÜRKSAT uydu fiyatları konusunda yerel medyaya yardımcı olmadı. Ulusal televizyon kanaları ile yerel televizyon kanalları aynı uydu ücretini ödüyor. Burada bir adaletsizlik var. Ulusal televizyon kanallarının reklam gelirleri ile yerel televizyon kanallarının reklam gelirleri bir mi? Lütfen bu adaletsizliği giderin” dedi.

Açıklamasını sürdüren Burhan, “Yerel medyaya sahip çıkmak bir milli güvenlik meselesidir. Sevgili TÜRKSAT yöneticileri sesimizi artık duyun. Bugün yerel televizyonların adı TELAVİV TV olacaksa Paris TV olacaksa Moskova TV olacaksa ekonomik nedenlerden dolayı kapanacak ve yabancı sermaye satın alacaksa bu milli güvenlik sorunu değil midir? Neden yerel medyaya sahip çıkılmıyor? Son dönemde yabancı medya mensupları Türkiye’ye geliyor. Türkiye’de operasyon yapıyorlar. DW, REUTERS, Associated Pres, Sputnik hükümet aleyhine yayınlar yapıyor. Biz ise milli güvenlik, ezan, bayrak, cumhuriyet diyoruz. Bu kanallar Türkiye’de operasyon için artık zemin haline geldiler. Siz yerel medyaya destek olmazsanız, bu kanalların yıkıcı etkisini kim giderecek?” ifadelerini kullandı.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Sayın Cumhurbaşkanımıza yüzlerce kez teşekkür ediyoruz her konuda yardımcı oluyor. TÜRKSAT’da bu konuda gerekli talimatlar vermiştir. Ulaştırma bakanımız bu zor süreçte yerel medyaya reklam desteği vererek ayakta kalmasına büyük katkı sağladı. Ama TURKSAT’tan bir adım yok. RTÜK Başkanı Sayın Ebubekir Şahin her zaman sorunların çözümü noktasında yerel medyanın yanında. RTÜK ceza verirken bile ulusal kanalların gelirleri yüksek olduğu için daha yüksek ceza veriyor, yerel medyanın gelirleri düşük olduğu için daha düşük ceza veriyor. Lütfen artık Yerel Medya’nın sesini duyun…”