GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-07-2021 13:35   Güncelleme : 22-07-2021 13:35

Burhan, “Gavurun ekmeğini yiyen gavurun kılıcını sallar”

​​​​​​​Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan yabancı kuruluşlarının Türkiye’de bazı medya kuruluşlarını fonlamaları ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. ​​​​​​​Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan yabancı kuruluşlarının Türkiye’de bazı medya kuruluşlarını fonlamaları ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. 

Burhan, “Gavurun ekmeğini yiyen gavurun kılıcını sallar”

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan yabancı kuruluşlarının Türkiye’de bazı medya kuruluşlarını fonlamaları ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Burhan, medyaya yabancı devlet ve sivil toplum örgütlerinin ilgi göstermesinin nedeninin demokrasi olmadığını söyleyerek “Demokrasi bu devletler için bir kılıftır. Amaçları bölücülüğe destek çıkmak, LGBT’yi meşrulaştırmak, Ezan, bayrak ve cumhuriyete saldırmaktır” dedi.

ABD kökenli Chrest  Foundation  kuruluşunun 140 Journos, Bağımsız Gazetecilik Platformu P24, Medyascope, Serbestiyet gibi medya organlarına  ve bölücülüğü savunan  sivil toplum örgütlerine destek verdiğini belirten Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Bu vakıflar ezan diyen, bayrak diyen, cumhuriyet diyen bir tek derneğe, basın kuruluşuna destek olmazlar. Onların amacı bölücülüktür. Onların amacı Erdoğan düşmanlığıdır. Erdoğan’a diktatör derseniz kaparsınız fonu. PKK ve HDP’lilere sahip çıkarak demokratik haklarını kullanıyorlar derseniz size fonu verirler” ifadelerini kullandı.  

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un bu medya kuruluşlarının beşinci kol faaliyetine izin vermeyeceğiz açıklamasına da değinen Burhan, “Fahrettin Altun haklıdır. Mesele demokrasi değildir. Beşinci kol faaliyeti yapmaktır. Demokrasiyi kılıf olarak kullanmaktır.  Hangi milli meselede bu kuruluşlar devletimize destek vermiştir” diye sordu.

GEZİ OLAYLARI BAŞLADIĞINDA UYARMIŞTIK

Anadolu Yayıncılar Derneği olarak gezi olayları sonrası bir kitap yayınladıklarını ve dijital darbeye dikkat çektiklerini söyleyen Burhan, “O zamanda  bazı sosyal medya mecraları ve yabancı basın mensupları ülkemizi karalamışlar, çevre katliamı yapılıyor diyerek sokak terörü  estirenlere destek olmuşlardı.  Bizler o zaman milli ve yerli medyaya destek olalım. Tehlike büyük demiştik. Irak’a demokrasi getireceğiz diyenler bu ülkeyi kan gölüne çevirdiler. Siz bakmayın onların süslü sözlerine demokrasi diyorlar” şeklinde konuştu.