MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 19-04-2022 18:28

Bungalovda çıkan yangın söndürüldü

Bungalovda çıkan yangın söndürüldü

Bungalovda çıkan yangın söndürüldü
Muğla'nın Fethiye ilçesinde, bungalov evde çıkan yangın ormanlık alana sıçramadan söndürüldü.
Vatandaşlar duruma tepki gösterdi: “Doğa katilleri”

Edinilen bilgiye göre; İnlice Mahallesi Tepe mevkisindeki bungalov evlerden birinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Kısa sürede büyüyen yangına, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözler ile itfaiye ekipleri müdahale etti.
Ormanlık alana sıçramadan söndürülen yangında, bungalov ev kullanılamaz hale geldi.
EĞİTİM AMAÇLI KULLANILIYORMUŞ
Yanan kulübenin, İnlice Mahallesinde Likya Orman Okulu Kampı projesi çocuklar için yapılan derslikler olduğu öğrenildi.
İnlice'de bulunan Fethiye İlçe Milli Eğitim ile protokolü bulunan Likya Orman Kampı Eğitim Alanı’nın tam iftar vaktinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldığı öne sürüldü. 
Alanın kurulum aşamasında olduğu için elektrik hattının olmadığı ve yangına neden olabilecek hiçbir etkenin bulunmadığı, doğa ile özdeş sedirden yapılma dersliklerin dört köşesinden yakıldığı iddia edildi.
Hali hazırda Fethiye Özel eğitim okullarında okuyan engelsiz doğada öğrenim için down sendromlu ögrenciler için Erasmus projesi kapsamında doğada öğretmenleriyle birlikte eğitim alanını kullandıkları öğrenildi.
Projenin Fethiye’nin tüm çocukları için köy okulları dahil gönüllü bir eğitim projesi olduğu belirtildi.
VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ: “DOĞA KATİLLERİ”
Yangının ardından bazı vatandaşlar sosyal medyadan suruma tepki gösterdi.
Vatandaşlar paylaşımlarında, “Çocuklarımızın doğayla iç içe alacakları bilim sanat ve orman okulu etkinliklerinin yapıldığı ve doğal tarım uygulama alanlarında, ürettikleri tohumlar ile hep birlikte inşa ettiği bu yerde sadece doğayı ve ahşap dersliği değil verilen imece usulü emekleri, umutlarımızı ve geleceğimizi de bilerek yaktılar. Peki bir gün önceki rüzgar olsa bu ‘Doğa Katilleri’ tüm İnliceyi saracak olan yangın nasıl durdurulacaktı? Bu kişilerin bulunup olabilecek en ağır cezayı almalarını umuyoruz.” ifadelerini kullandı. 
Vatandaşlar ayrıca, en kısa sürede çocukların Likya Orman Okulu’nu eski imece usulü ile gönüllülük birlikteliği içerisinde el birliğiyle tekrar kurmak için herkesi ‘bir’ olmaya davet etti.