EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-01-2021 11:44   Güncelleme : 20-01-2021 11:44

Bu hafta sonu da evde kalıyoruz

Bu hafta sonu da evde kalıyoruz

Bu hafta sonu da evde kalıyoruz

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Bu hafta sonu da evde kalıyoruz "STEM" ile tasarım yapıyoruz." çağrısı, 13 ilçede dalga dalga yayılarak öğrencilerden gelen paylaşımlarla yanıt buldu. 17 Ocak Mucit Çocuklar Günü'nde, Muğla'daki minik mucitlerimiz, (Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik, Mathematics-Matematik) dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşan STEM etkinlikleriyle, edindikleri teorik bilgileri pratiğe döktüler. Öğrenciler, evde küçük ve basit malzemelerle oluşturdukları öğretici ve eğlendirici STEM tasarımlarını, sosyal medyada sergileme imkânı buldular. Robottan su değirmenine, kuş yuvasından paraşüte kadar birbirinden farklı, birbirinden değerli ürünler #Muğlaevdekaltasarımyap hastagiyle paylaşıldı.

Evlerinde STEM etkinliği yapan öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Bu hafta sonu da farkındalık oluşturmak adına çocuklarımızdan STEM tasarımları yapmalarını istedik ve gördük ki geleceğin mucitleri Muğla'da STEM'le yetişiyor. Çocuklarımızın paylaşımları keyifle takip ettim ve gurur duydum. Onlara rehberlik eden öğretmenlerime ve destek veren velilerime sonsuz teşekkür ediyorum." dedi.

STEM'in dünyada eğitim trendlerinden biri olduğuna dikkat çeken İl Müdürü Töre, "Hızla değişen ve dönüşen yenidünya düzeninde, öğrencilerimizin 21. yüzyıl yaşam becerilerini donanması önem arz ediyor. Bu bağlamda STEM, çok etkili bir eğitim yaklaşımı. STEM sayesinde çocuklarımız erken yaşta eleştirel düşünmeyi, çözüm üretmeyi, araştırıp sorgulamayı, buluş yapmayı, yaparak yaşayarak ve üreterek bilgiye ulaşmayı öğreniyor. Çocuklarımız STEM'le hayata hazırlanıyor." sözlerini kaydetti.