BODRUM
Giriş Tarihi : 01-01-2022 14:25   Güncelleme : 01-01-2022 14:25

BODRUMDA YILIN İLK SABAH NAMAZI

BODRUMDA YILIN İLK SABAH NAMAZI

BODRUM’DA YILIN İLK SABAH NAMAZI

Bodrum Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen sabah namazı buluşması ile birlikte vatandaşlar 2022 yılının ilk sabah namazını kılmak üzere Turgutreis Yalı Cami’nde buluştu.

Turgutreis Yalı Cami’nde gerçekleşen yılın ilk sabah namazı buluşması Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı, Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yusuf Özden, Bodrum Müftülüğü Din Görevlileri, İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. 

Sabah ezanını müteakiben Gürece Yeni Cami İmam Hatibi Muhammed Kalyoncu ve Bodrum Vaizi Orhan Özgözel tarafından okunan Fetih Suresi ve meali ile başlayan sabah namazı programı, sabah namazının Turgutreis Yalı Cami İmam Hatibi İlyas Aksırt tarafından kıldırılması ve akabinde Bodrum Vaizi Orhan Özgözel tarafından yapılan tesbihat ile devam etti. 

Sabah namazı buluşmasında cemaate hitap eden Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı “ Yılın ilk sabah namazında bizleri bu güzel camimizde buluşturan rabbimize hamdolsun. Rabbim bizlere geride bırakmış olduğumuz yılın muhasebesini doğru bir şekilde yaparak yeni yılda bir önceki yıldan daha da hayırlı işlerle meşgul olmayı nasip eylesin. Birlikteliğimiz, muhabbetimiz daim hizmetlerimiz bereketli olsun. “ niyazında bulundu.

Sabah namazı buluşması katılanlara kahvaltı ikramında bulunulmasıyla son buldu.