GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 17:16   Güncelleme : 16-07-2021 17:16

BODRUM’DA TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

Kurban Bayramı tatili nedeniyle çok sayıda kişinin Bodrum’a akın etmesi, ilçenin girişindeki trafiği felç etti.

BODRUM’DA TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

Kurban Bayramı tatili nedeniyle çok sayıda kişinin Bodrum’a akın etmesi, ilçenin girişindeki trafiği felç etti. Tatile araçlarıyla gelenler, kilometrelerce kuyruk oluştururken 4 kilometrelik yolu 45 dakikada geçtiler.

Ramazan Bayramı tatilinde Bodrum'a akın eden tatilciler, aşırı yoğunluk nedeniyle ilçenin girişindeki 4 kilometrelik yolu 45 dakikada geçti. 15 Temmuz Demokrasi Bayramı ile Kurban Bayramı tatilini birleştiren vatandaşlar, 11 günlük tatili fırsata çevirip Bodrum’un yolunu tuttu. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden özel araçlarıyla Bodrum’a gelen tatilciler, kilometrelerce kuyruk oluştururken, sahillerde ise adım atacak yer kalmadı.

Bodrum’un girişinde yaşanan trafik yoğunluğunun aksine çıkış yönünün rahatlığı ise göze çarptı. Özellikle  dağıtım işi yapan sektör temsilcileri trafikte aksamalar nedeniyle gecikmeler yaşadı. Toplu taşıma seferlerinde ise aksaklıklar meydana geldi. Turizm sektörü temsilcileri, yoğunluktan memnuniyetlerini dile gertirirken “Şu anda doluluk oranları beklediğimizin üstünde ama bayram sonrası tatil devam edecektir. Bodrum’da her kesime hitap edecek konaklama tesisleri mevcut”  diye konuştular.