FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 29-09-2020 22:46   Güncelleme : 29-09-2020 22:55

Bodrum ve Fethiye Emlakta Rekor Kırdı

Bodrum ve Fethiye Emlakta Rekor Kırdı

Bodrum ve Fethiye Emlakta rekor kırdı

 

Pandemi nedeniyle kiralık konutta Muğla, Muğla’da da Bodrum ve Fethiye rekor kırıyor. Endeksa ve Hürriyet Emlak’a göre en kiralık konutta artış devam ediyor.

Kiralık artışta Muğla (%86,25) ilk sırada yer alırken, Muğla’yı Mersin (%42,21), Balıkesir (%35,23) ve Tekirdağ (%30,55) takip etti. Muğla’da da Bodrum ve Fethiye lider.

 

TÜFE’nin 12 aylık ortalaması baz alınan kira artış oranı Eylül ayı için yüzde 11,27 olarak hesaplanırken,

 

2020 yılı Ağustos ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Eylül’de kiralara yapılacak artış oranı belli oldu. Ancak Muğla oranları alt üst etti. Muğla’da da en fazla artış ise Bodrum ve Fethiye’de gözleniyor. Konut satışında da Bodrum, Fethiye ve Marmaris dikkat çekiyor.

 

KİRADA EN YÜKSEK ARTIŞ BODRUM VE FETHİYE’DE

Yaşanan pandemi süreci, yıllardır en pahalı turizm kenti olarak bilinen Bodrum’daki ev fiyatlarını daha da yükseltti. Çeşme konut satış fiyatında en yüksek bölge iken, kira bedeli en yüksek olan ilçeler ise Bodrum ve Fethiye oldu. Özellikle müstakil konutlara ilgi büyük.

EN ÇOK İLGİ BODRUM, ÇEŞME, MARMARİS, FOÇA VE URLA’YA

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformunun verilerine göre yazlık bölgeler içinde konut satış ve kira değerleri en yüksek bölgeler Bodrum ve Çeşme. Çeşme konut satış fiyatında en yüksek bölge iken, kira bedeli en yüksek olan bölge ise Bodrum oldu. Marmaris, Foça, Urla, Ayvalık ve Fethiye de ilgi gören diğer bölgeler arasında yer alıyor.