MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 04-05-2021 14:52   Güncelleme : 04-05-2021 14:52

BİZ YAPINCA “İSTERİZ” DİYEN SÖZDE ÇEVRECİLER, DEVLET YAPINCA “İSTEMEYİZ” DİYOR

BİZ YAPINCA “İSTERİZ” DİYEN SÖZDE ÇEVRECİLER, DEVLET YAPINCA “İSTEMEYİZ” DİYOR

BİZ YAPINCA “İSTERİZ” DİYEN SÖZDE ÇEVRECİLER, DEVLET YAPINCA “İSTEMEYİZ” DİYOR

CHP’li Fethiye Belediyesi’nin işlettiği İnlice Plajı’ndaki düzenlemenin çok daha iyisini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı MUÇEV yapmak isteyince kendisini “çevreci” olarak isimlendiren bazı odaklar eleştiri yağmuruna tutması dikkat çekiyor. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’de benzer bir tutum içerisinde yer aldığı görülürken bu durum bu odakların “çifte standart” oluşturduğu şeklinde yorumlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı MUÇEV aracılığı ile çöp dağlarından geçilmeyen koyları tertemiz hale getirip, ücretsiz girişli halk plajı haline getirmesine kendisini çevreci sivil toplum kuruluşları olarak tabir eden gruplar tarafından karşı çıkılıyor.

CHP’li Fethiye Belediyesi’nin işlettiği İnlice Plajı’ndaki düzenin çok daha iyisini Karataş Plajı için hazırlayan Çevre Şehircilik Bakanlığı’na tepki gösterenler, aynı düzeni kuran kendilerine yakın hissettikleri kurumlara neden tepki göstermiyor ?

Muğlatürk – Fethiyetürk Gazeteleri olarak soruyoruz “Bu çifte standart olmuyor mu” ?

Kendileri yapınca “normal”, devlet yapınca “istemeyiz”

 En son Yassıca’da 15 yıldır yapılan işgalleri görmeyen sözde “çevreciler” kendilerine yakın gördükleri kurumların “Fethiye Kocaçalış Plajı’nda 10 bin metrekare arazi ihalesi için iki kez teklif verenleri yine göremediler. Kendilerine verilmediği için MUÇEV’in işlettiği koylarda, plajlarda, halk plajı projelerine sadık kalarak hazırlanan yeni düzenler üzerinden sürekli algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar.

Burada aslında hedef alınan MUÇEV değil, devlet olduğu açık açık gözüküyor