MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 22-05-2022 16:02

Beşkazalı gençler Samsun’a çıktı

Beşkazalı gençler Samsun’a çıktı

Beşkazalı gençler Samsun’a çıktı
Genç Beşkazalılar Kültür ve Dayanışma Topluluğu üyeleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla milli mücadelenin başladığı Samsun’a gitti. 
Atakum Belediyesince düzenlenen etkinliklere katılan genç Beşkazalılar, Onur Anıtını, Amazon Köyünü, Bandırma Vapurunu ve Gazi Müzesini ziyaret etti.
Genç Beşkazalılar, daha sonra Samsun’da düzenlenen büyük kortej yürüyüşüne ve Şevval Sam konserine katılım sağladı.
Muğla’dan aldıkları toprağı Samsun’a götüren gençler, milli mücadele ateşinin yakıldığı Samsun’dan aldıkları toprağı da Muğla’ya getirdi. 
Genç Beşkazalılar Kültür ve Dayanışma Topluluğu Başkanı Erkan Doğan, topluluk olarak bu yıl milli mücadele ruhunun kalbi olan Samsun’a gittiklerini söyledi.
Yaşadıkları duyguların tarif edilmesinin mümkün olmadığını belirten Doğan, “Bizlerin bu tarifsiz atmosferi yaşamasına vesile olan Dalaman Belediye Başkanımız Muhammet Karakuş’a, bir başkandan öte gençliğin abisi, her koşulda ‘gençlik varsa gelecek var’ diyen Platform Başkanımız Devrim Karakus’a, Atakum’a yaptığı hizmetlerle, bilgi, birikim ve tecrübeleriyle fark yaratan bizleri Atakum’da yalnız bırakmayıp misafirperverliği ile bu gururu, onuru yaşatan Atakum Belediye Başkan Yardımcısı hemşerimiz Atilla Küçükala’ya ve değerli eşi kıymetli Meral hocama biz gençlere ışık olarak yanımızda oldukları için sonsuz teşekkür ederim. ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyen Atamızın İzinden emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.” diye konuştu.
Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu Başkanı Devrim Karakuş da geç Başkazalılardan milli mücadele ateşinin Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte yakıldığı Samsun’a gitmek için talep geldiğini ve bu talep platform olarak memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.
“Gençlerimizin Ata’sını Öte’sini bilen nesiller” olması arzusunda olduklarını anlatan Karakuş, şunları kaydetti:
“Bu itibarla Dalaman Belediye Başkanımız Muhammet Karakuş’tan araç talep ettik. Talebimizin karşılanması 14 saniye sürdü. Atakum Belediyesi ise gençlerimizin mihmandarlığını Belediye Başkan Yardımcımız ve aynı zamanda hemşerimiz olan Atilla Küçükala aracılığıyla harika bir şekilde gerçekleştirdi. Emeği geçenlere minnettarız. Her zaman söylediğimiz gibi Gençliğimiz Geleceğimizdir.”