Ulusal Haber
Giriş Tarihi : 30-03-2022 14:15   Güncelleme : 30-03-2022 14:15

Başkentimizden dünyaya iklim mesajı

Paris İklim Zirvesini imzalayan Türkiye, bu önemli organizasyonun ardından en geniş çaplı bir sürece Eko İklim Zirvesi ile Ankara'da ev sahipliği yapıyor.

Başkentimizden dünyaya iklim mesajı

 

 

 

Paris İklim Zirvesini imzalayan Türkiye, bu önemli organizasyonun ardından en gen çaplı bir sürece Eko İklim Zirvesi ile Ankara'da ev sahipliği yapıyor.

 

Devlet organları ve Ankara Ticaret Odası destekleri ile 30-31 Mart tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek Eko İklim Zirvesi, ATO Fuar Merkezinde kapılarını açtı. Organizasyonun açılış programı MTÜRK TV’den canlı yayınlanırken; Dijital Medya Yayıncılar Derneği Başkanı aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir etkinliğe konuşmacı olarak katılıyor.  

 

Zirve kapsamında çok sayıda yabancı eski Devlet Başkanı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan düzeyinde misafirin yanısıra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milletvekilleri, TOBB Başkanı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanları, Sanayi ve Ticaret Odaları temsilcileri, OSB Başkan ve yöneticileri bürokratlar ve STK'lar ile iş dünyası temsilcileri, yabancı ve yerli basın yayın organlarında ve medya kuruluşları yoğun ilgi gösterdi.

 

İki gün boyunca çok sayıda oturumun gerçekleştirileceği  eko İklim zirvesinde çevre ve İklim temalı onlarca değerli standlar kuruldu. Zirvede ekonomi ve İklim değişikliği ekseninde değerli uzman isimler kendilerine ait saat dilimlerinde dünyaya önemli mesajlar verecekler.