FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 01-04-2021 13:26   Güncelleme : 01-04-2021 13:26

BAŞKAN YOK İSE FİRST LADY VAR

BAŞKAN YOK İSE FİRST LADY VAR

BAŞKAN YOK İSE FİRST LADY VAR

 

Fethiye Paspatur Çarşısı Esnafları genel sorunlarını iletmek üzere Fethiye Belediyesi’nin birim müdürleri’yle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca katılmazken, Fethiye Belediyesi birim müdürleriyle birlikte eşi Çiğdem Karaca katıldı.

Fethiye Paspatur Çarşısın da bir sanat sokağı kurulacağı belirtilmesinin ardından Fethiye Turistik Çarşı ve Paspatur Güzelleştirme Derneği Başkanlığı, Fethiye Belediyesi Birim Müdürleri ile bir toplantı talebinde bulunduğu öğrenildi. Paspatur Çarşısı’nda gerçekleşen toplantıya Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca katılmazken, eşi Çiğdem Karaca, Fethiye Belediyesi Birim Müdürleri, Fethiye Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Edik Kayhan’da katıldı. Paspatur Esnafı,  toplantıda sanat sokağı projesinin detaylarını öğrenirken, sorunlar hakkında Fethiye Belediyesi’nden taleplerde bulundular. Çiğdem Karaca tüm talepleri not alırken, sorunlar hakkında da bilgiler verdi.

ESNAFLAR BELEDİYE'DEN TALEPLERİNİ İLETTİLER Paspatur Güzelleştirme Derneği sanat sokağının yanısıra, Ölüdeniz Minübüslerinin çarşıya ring seferi yapması, Çarşıdaki ışık sorunlarının giderilmesi, 2021 yılı için belediyenin istediği işgaliyelerin istenmemesi veya cüzi miktarlar istenmesini, belediyenin 24 saat güvenlik sağlaması, belediyenin çöp toplama saatlerini düzenlemesi, peyzaj düzenlemeleri yapılması gibi birçok sorunu Fethiye Belediye Başkanı eşi Çiğdem Karaca ve birim müdürlerine aktardılar.

First lady ne demek ?

First Lady kavramı ülkemizde oldukça sık yer almaktadır. Bu kelime ilk olarak Amerika'dan dünyaya yayılmıştır. Amerika da bulunan çoğu yerde yöneticilerin eşlerine de First Lady ismi kullanılır. Türk Dil Kurumuna göre de First Lady Başbayan olarak çevrilir.