TV Program
Giriş Tarihi : 06-10-2021 10:43   Güncelleme : 06-10-2021 11:08

Başkan Uzundemir, “Hizmet sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Serap Ülkü Özdemir’in sunduğu Gündem Özel programının konuğu Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir oldu. Başkan Uzundemir gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Uzundemir, “Hizmet sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz”

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Serap Ülkü Özdemir’in sunduğu Gündem Özel programının konuğu Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir oldu. Başkan Uzundemir gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hizmet sevdasından vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, vazgeçmeden ve diz çökmeden görevine devam edeceğini vurguladı. Son günlerde sosyal medyada sıkça konuşulan mescit konusuna da açıklık getiren Başkan Uzundemir, eleştiri yapanlara dertlerinin mescit mi yoksa yeşil alan mı olduğu sorusunu yöneltti.

HİZMET ETMEMİZDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR

Sosyal medyada yer alan mescit konusuna da açıklık getiren Uzundemir, “Belediye Başkanı olduğumuz günden bu yana belli bir kesimden ihanet görüyorum, bunun yanında Ortaca’ya hizmet etmemden rahatsız olanlar engellemeye çalışıyor. Şunu unutmasınlar ne diz çökeceğiz ne de hizmet sevdamızdan vazgeçeceğiz. Beni hizmetten te alıkoyacak halkımızdır. Yaşadığım bütün olayları günlüğe yazıyorum. İnşallah bir gün onu kitap haline getirmek istiyorum. Meşakkatli bir anımda bir telefon görüşmesine istinaden, mescit ile ilgili haberler yapıldı. Acemiliğimize denk geldi ve bize yakışmadı. Ben burada bir hata yaptım. Gerekirse bu konuda halkımızdan özür dilerim. Seçim gezileri esnasında Bahçelievler Mahallesi’ne mescit talebi geldi. Seçildik ve talepler gelmeye devam etti. Zamanında plana bir tane ibadethane yeri belirlenmemiş. Yer ve maddi kaynak sorunu vardı. Bir işadamımız cami yaptırmak istediğini söyledi. Tüm masraflarını karşılayacağını belirtti. 2 adet yeşil alan buldum. Yer belirlendi. 4 dönümlük alanda 250 metre kare mescit yapıyoruz. Etrafına da çay ocağı ve çocuk oyun alanı gibi konsept düşünmüştüm. Şehir plancıları konu hakkında çalışmaya başladı. Planlama devam ederken, aceleyle çalışmalara başladık. Bu eleştirileri yapanların derdi mescit mi, yeşil alan mı?” diye konuştu.

ALGIYI ÇOK İYİ YÖNETİYORLAR

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile koordineli yapılan hizmetler konusunda algı yönetimi yapıldığını vurgulayan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Yol konusunda açıklama yapan sayın ilçe başkanı, benim konuyu müdürlerime sormamı istemiş. İlk önce siz kendi müdürlerinize sorun, daha sonra konuşun. 2019 yılında altyapı çalışması olduğuna dair büyükşehir, Telekom ve AYDEM’e yazı yazıyoruz. Burada üst yapı çalışmamız olduğunu vurguluyoruz. Büyükşehir belediyesi bir yıl sonra olmadığını ifade ediyor. Yol çalışmasına başlıyoruz, 150 metre kala yol kazıldı. Biz beklemek zorunda kaldı. Yaklaşık bir ay bekledik. MUSKİ Genel Müdürünü aradım, buranın hastane yolu olduğunu söyledim. Buranın hemen kapatılıp, parkenin döşenmesi gerektiğini aktardım. Bu kez Sulama Birliği arıklara su verdi. Bu kez de suyu kesemiyoruz. Aynı anda vatandaşlardan da büyük şikayet geliyor. Burada pankartın asılmasının nedeni, halkı bilinçlendirmektir. Malzeme geldi. Şu anda arıklardaki suyun kesilmesini ve büyükşehir belediyesinin çalışmayı tamamlamasını bekliyoruz. Gölbaşı Mahallemizi ziyaret ettiğimizde, insanların tulumbadan su çekiyordu. Konuyla ilgili olarak tekrar MUSKİ Genel Müdürünü aradım. 3 kilometrelik bir boruya ihtiyaç olduğunu söyledi. İşbirliği içinde konuyu çözmemiz önerisinde bulundum. Boruların geçeceği alan nedeniyle Orman’dan izin alınması gerekiyordu. İzinleri aldık ve halkımızı suyla kavuşturduk. Büyükşehir sosyal medya hesabında 30-40 evi suyla buluşturdukları paylaşıldı. Orada bu çalışmanın Ortaca Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirildiğini dile getirmek çok mu zor. Aynı şeyi bir daha yaşadım. Sarıgerme tesislerimizde arıtmaya bir terfi hattı bağlanacak. Burası bir piknik alanı olduğu için fosseptik doluyor. Vidanjörle çektiğimiz zaman istenmeyen bir kokuya neden oluyor. İl Kültür ve Turizm Müdürümüz ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan ödeneğini çıkardık. Proje karşılığında, ihale ile işi alan firmaya hak edişi ödenecek. Bunu da büyükşehir belediye başkanının çevreci anlayışıyla, altyapı çalışmalarını yapacağı yönünde lanse ettiler. Ama burada İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ortaca Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkıları var. Büyükşehir belediyesinin burada yaptığı sadece taşeronluk. Algıyı iyi yönetiyorlar ama halkın doğruları bilmesi lazım. Muğla’nın tanıtım filminde 7 belediye başkanı çağrılmadı. Ayrıştırmaması lazım” dedi.