FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 28-12-2021 16:09   Güncelleme : 28-12-2021 16:09

Başkan Soydemir ziyaretlerini sürdürüyor

8 Ocak Cumartesi günü Fethiye Gazi İlkokulu (eski Fethiye Lisesi) Salonu’nda yapılacak Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimli olağan genel kurulunda üyelerden destek isteyen mevcut başkan ve başkan adayı Mehmet Soydemir, beraberinde yönetim kurulu adaylarıyla Karaçulha Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret etti.

Başkan Soydemir ziyaretlerini sürdürüyor

 

 

8 Ocak Cumartesi günü Fethiye Gazi İlkokulu (eski Fethiye Lisesi) Salonu’nda yapılacak Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimli olağan genel kurulunda üyelerden destek isteyen mevcut başkan ve başkan adayı Mehmet Soydemir, beraberinde yönetim kurulu adaylarıyla Karaçulha Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret etti.

Bölgedeki esnaflara Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın amaçlarını anlatan Soydemir’e üyeler, “Yanınızdayız. Bugüne kadar biz esnafları en iyi şekilde temsil ettiniz. Destek oldunuz. Bundan sonra da destek olacağınıza inanıyoruz. Motorlu Araçlar Teknolojisi Atölyesi gerçekleştirdiniz. Size teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve başkan adayı Mehmet Soydemir, esnaf ve sanatkar ziyaretlerini Karaçulha Mahallesi’nde de devam edip, esnafları kongreye davet etti. Ziyaretlerde, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın asli görevinin üye esnaf ve sanatkarlarla yanlarında çalışanların mesleki, teknik ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, halk ile olan ilişkilerinde, dürüstlüğü, güveni, disiplini, ahlakı korumak, esnafın yeni teknolojiye ayak uydurmasını sağlamak, üyelerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini üst birliğe bildirmek olduğunu dile getirdi.

 

Ziyaretleri değerlendiren Başkan Soydemir; “Bugüne kadar Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nin esnaflarımızın hizmetine sunduk. Motorlu Araçlar Teknolojisi Eğitim ve Uygulama Atölyesi’ni gençlerimizin eğitimi için Japon firması ile ortaklaşa yaptık. Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nden gerekli indirimleri esnaflarımıza sağladık. Bu indirim miktarını yeni dönemde yüzde 25’e çıkarmak istiyoruz. Ramazan ayında ve Ahilik haftalarında iftar yemekleri ve aşure ikramlarımızı gerçekleştirmiştik. Bu etkinlikleri tüm esnaflarımızla yine yeni dönemde de yapacağız. Ülkemizin ve Fethiye’nin tanıtımı için düzenlenen fuar etkinliklerini esnaflarımız ile birlikte maddi ve manevi destekler sağladık. Esnaflarımıza girişimcilik, hijyen, iş sağlığı ve güvenliği cankurtaran, yabancı dil kursları düzenledi. 280 girişimcimizi belgelendirip, KOSGEB hibelerinden faydalandırdık” ifadelerini kullandı.

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve başkan adayı Mehmet Soydemir, esnaflara ziyaretlerinde pandemi sürecinde tüm esnaf ve sanatkarların yanında olduklarını da anlattı. Soydemir; “Pandemi sürecinde işyerlerini kapatan, çalışamayan esnaflarımıza devletin verdiği hibelerden ve desteklerden yararlanmaları için yardımcı olduk. 370 bin adet maske ve dezenfektan dağıtımı yaptık. Pandemi süreci devam ediyor, bizde destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Açıklamasını sürdüren Başkan Soydemir, “Sanayi sitesinin yerinin taşımasıyla ilgili olarak Fethiye İşletme Fakültesi ile işbirliği yaptık. Oluşturduğumuz dosyayı, Fethiye Belediyesi, Muğla BŞB ve Sanayi Bakanlığı’na sunduk. Sanayi sitesi taşınamaz, yerinde kalmalıdır. Ancak Fethiye’ye 2. Bir sanayi sitesi oluşturulmalıdır. Bunun da çalışmalarını yaptık” diye konuştu.

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, odaya siyaset sokulmaması için büyük bir çaba gösterdiklerini ve göstermeye devam edeceklerini de ifade etti.