GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2021 09:28   Güncelleme : 14-12-2021 09:28

Başkan Soydemir ziyaretlerini sürdürüyor

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, 8 Ocak 2022 Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulda tekrar aday olduğunu açıklamıştı. Başkan Soydemir, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Soydemir ziyaretlerini sürdürüyor

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, 8 Ocak 2022 Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulda tekrar aday olduğunu açıklamıştı. Başkan Soydemir, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası kongresine tüm esnafları davet eden Mehmet Soydemir, yeni dönemde hayata geçirecek oldukları projeleri aktardı. Çalışmalar kapsamında esnafları ziyaret eden Başkan Soydemir, gittiği yerde büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Esnaflar açıklamalarında, “Başkanımız 3 dönemdir, çok başarılı hizmetler ve yatırımlar yaptı. Biz onu odamıza gittiğimizde her zaman gördük ve konuşma imkanı bulduk. Esnaflıkta randevu sistemi olmaz. Esnaflıkta Ahilik sistemi vardır. Gider görürsün.  Bir gün bile makam odasının kapısının kapandığını görmedik. Makam odasının kapısı 15 yıldır açık” şeklinde ifadeler kullandılar.

 

Yoğun ilgi ve destekten dolayı çok teşekkürlerini sunan Başkan Soydemir, “Bugüne kadar her zaman esnaflarımızın yanında olduk. Hemen her konuda esnaf ve sanatkarlarımızı her yerde en iyi şekilde temsil ettik. Dertlerini ve sıkıntılarını paylaştık. Sorunlarına elimizden geldiği kadar çözüm bulduk. Kapımız bir gün bile kapanmadı. Bundan sonra da çalışmalarımıza aynı şekilde devam edeceğiz. Mesleki Eğitim Merkezi’nin yapılması ve gelişmesi, yeni uygulamalı motor atölyesi yapımı ve eğitime başlaması için sizlerle beraber çok büyük gayretler sarf ettik. Yaşlı Bakım Merkezi için yer alınmasını sağladık. Esnaf Hastanemizden esnaf ve sanatkarlarımızın indirimli sağlık hizmeti için destekler verildi ve verilmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Açıklamasını sürdüren Soydemir, “Pandemi döneminde ilk maskeyi esnaflarımıza dağıtan ve dağıtmaya da devam eden biziz. Göreve geldiğimiz ilk günden beri esnaflarımıza kalem, not defteri, takvim ve çeşitli hediyelik eşyalar devamlı bir şekilde dağıtıyoruz. Bizi bilen biliyor. Ayrıca yangın sel gibi afetler yaşayan esnaf ve sanatkarlarımızı maddi ve manevi destekler sağladık. Esnaflarımıza hep değer verdik. Tüm çıkan yeni yönetmelikleri ve kanunlar ilgili eğitim seminerleri düzenledik. Esnafımıza bire bir bilgilendirmede bulunduk. Esnafımızın işini kolaylaştırmak ve Fethiye’miz için odamızın alt katını SGK’nın hizmetine verdik. Pandemi öncesi esnaflarımıza yabancı dil eğitim kursları sağlandık. Pandemi döneminde de siz esnaf ve sanatkarlarımızın karşılaştığı zorlukları üst birlik aracılığıyla ilgili bakanlara ulaştırıp, destekler sağlanmasına gayret ettik” dedi.