FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 08-01-2022 19:07   Güncelleme : 08-01-2022 19:07

Başkan Soydemir güven tazeledi

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 19. olağan genel kurulunda bin 567 oy alan mevcut Başkan Mehmet Soydemir, tekrar başkanlığa seçildi. Diğer adaylardan Kamil Mutlu Demirtaş bin 78 oy alırken; Tezcan Göktepe ise 382 oy aldı.

Başkan Soydemir güven tazeledi

 

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 19. olağan genel kurulunda bin 567 oy alan mevcut Başkan Mehmet Soydemir, tekrar başkanlığa seçildi. Diğer adaylardan Kamil Mutlu Demirtaş bin 78 oy alırken; Tezcan Göktepe ise 382 oy aldı.

 

Gazi İlkokulu Salonu’nda gerçekleşen kongreye ilgi oldukça yoğun oldu. Diğer meslek odası başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri genel kurula katılım sağladı. Seçimde ilk olarak divan teşekkülü oluşturuldu. Divan başkanlığına İsmail Başoğlu seçilirken, divan başkan yardımcılığına Yusuf Özdemir seçildi. Katip üyeliklere ise Selahattin Cesur, Murat Burmabıyık ve Ali Gürsoy getirildiler.

Daha sonra başkanlık divanına tutanakları imzalama yetkisi verildi. Yönetim ve denetim kurulu raporları ile bilanço, gelir-gider hesapları okunup; oybirliği ile kabul edildi. Hemen ardından denetim ve yönetim kurulu ibra edildi. Daha sonra adaylar kürsüye çıkarak, projeleri ve çalışmaları hakkında bilgiler aktardılar.

 

GÖKTEPE, “ARTIK DEĞİŞİM ZAMANI”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe konuşmasında, “Ekibimizde yer alan arkadaşlarımızla birlikte, artık değişim zamanı diyoruz. Niyetimiz kimseyi kötülemek, karalamak veya odayı bir basamak olarak kullanmak değildir. Gayemiz sizlere ve Fethiye’ye hizmet etmektir. Amacımız şimdiye kadar taşınan bu bayrağı daha büyük bir aşkla, daha da ileriye taşımaktır. Projelerimizi seçim sürecinde, sizlerden gelen talepler doğrultusunda belirledik. Çırak lojmanı, sanayi bölgesine sağlık ofisi, hukuk bürosu, eğitim seminerleri ve kayıt dışı faaliyetleri önlemek gibi önemli projelerimiz var. Bu bir ekip ve gönül işidir” dedi.

 

DEMİRTAŞ, “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Ardından kürsüye gelen Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, “Mevcut başkanımıza bu zamana kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz. Ben ve ekip arkadaşlarım daha iyisini yapmak için bu göreve talip olduk. Seçim sürecindeki ziyaretlerimizde bizleri güler yüzle karşılayan, destekleyen ve güç katan herkesten Allah razı olsun. Her zaman birlikte olduğumuzun altını çiziyorum. Seçimimizin esnaflara ve Fethiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Biz 5 bin kişilik büyük bir aileyiz. Bizim yönetim anlayışımızda, ilk sırada eşitlik yer almaktadır. Her zaman şeffaf olacağız. Aldığımız her kararda, esnaflarımız bilgilendirilecektir. Daima esnaflarımızla diyalog ve istişare halinde olacağız. Her meslek grubuna, kendi içinden seçilen bir temsilci atanacak. Birebir temsilcilerimiz ile esnafımıza ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

SOYDEMİR, “AYNI ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİZ”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı aynı zamandan Başkan Adayı Mehmet Soydemir, “Amacımız aynı şekilde üyelerimize hizmet sunmak. Şu zamana kadar bizlere destek olan esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Esnaflar hazırlanan 10 sandıkta oylarını kullandılar. Genel kurul sonunda Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, geçerli sayılan 3 bin 27 oydan bin 567’ini alarak güven tazeledi. Başkan adaylarından Kamil Mutlu Demirtaş bin 78, Tezcan Göktepe ise 382 oy oranına ulaştı.

 

BAŞKAN SOYDEMİR’DEN ESNAFLARA TEŞEKKÜR

Sonuçların açıklanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Bugün bizlerin değil, esnaf ve sanatkarların düğünü. Genel kurulun kazananı esnaflarımız olmuştur. Biz her zaman olduğu gibi birleştirici olacağız. Diğer 2 aday da bizim kardeşlerimiz. Bizim yanlış yapma lüksümüz yok, hiçbir zaman da yanlış yapmadık. Bundan sonra hep birlikte esnafımızın önünde yürüyeceğiz. Esnaf ve sanatkarlarımıza her zaman kapım açık olacaktır. Seçim sürecinde açıkladığımız projeleri de hayata geçireceğiz” dedi.