FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 29-12-2021 18:34   Güncelleme : 29-12-2021 18:34

Başkan Soydemir esnaflardan büyük ilgi görüyor

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı ve başkan adayı Mehmet Soydemir, Fethiye’deki esnafları ziyaret ederek, 8 Ocak’ta yapılacak seçimli olan genel kurula davet etti.

Başkan Soydemir esnaflardan büyük ilgi görüyor

 

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı ve başkan adayı Mehmet Soydemir, Fethiye’deki esnafları ziyaret ederek, 8 Ocak’ta yapılacak seçimli olan genel kurula davet etti. Esnaflara mutlaka kongreye katılıp demokratik hakları olan oyları kullanmalarını isteyen Soydemir, “ Bayram gibi geçecek kongre hazırlıkları yaptık. Sizleri bugüne kadar en iyi şekilde temsil ettik. Yeni dönemde de sizlerin desteği ile temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı ve başkan adayı Mehmet Soydemir, Fethiye’de Cumhuriyet ve Kesikkapı mahalleleri ile Dispanser Caddesi’nde odaya kayıtlı esnaf ve sanatkârları ziyaret etti. Yaklaşık on kilometre yürüyen Soydemir ve yönetim kurulu üyeleri esnaf ve sanatkârları 8 Ocak Cumartesi günü Gazi İlkokulunda yapılacak seçimli olağan genel kurula davet etti. Esnaf ve Sanatkârların yoğun ilgisiyle karşılaşan Soydemir’e, “Esnaf ve sanatkârların gerçek temsilcisi olarak sizleri bu güne kadar destekledik. Bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz. Yaptığınız hizmetler oldukça büyük hizmetler. Pandemi döneminde devamlı sorunlarımız ile ilgilendiniz. Sizi yeni dönemde de destekleyip eğitime yapacağınız hizmetleri sonuçlandırmanızı sağlayacağız” dediler.  

 

Kesikkapı Mahalle Muhtarı Süzen Taşar ve diğer mahalle muhtarlarını da ziyaret eden Soydemir mahallenin esnaflarının sorunlarını da dinledi ve kongreye davet etti.

Soydemir’in güler yüzlü yaklaşımına da değinen esnaflar, “Bugüne kadar bizi hiç mahcup etmediniz. Yönetiminiz mükemmel. Esnaf ve sanatkârlar arasında birlik beraberliği hep sağladınız. Bundan sonrada aynı birlik beraberliği sağlayacağınıza inanıyoruz” şeklinde ifadeler kullandılar.

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı ve başkan adayı Mehmet Soydemir bugüne kadar yapılan hizmetleri anlatan broşürleri esnaflara takdim edip, “Yaptıklarımız ortada. Daha yapacak çok işimiz var. Pandemi sürecinde işyerlerini kapatan, çalışamayan esnaflarımıza devletin verdiği hibelerden ve desteklerden yararlanmaları için yardımcı olduk. 370 bin adet maske ve dezenfektan dağıtımı yaptık. Pandemi süreci devam ediyor, bizde destek olmaya devam edeceğiz. Sanayi sitesinin yerinin taşımasıyla ilgili olarak Fethiye İşletme Fakültesi ile işbirliği yaptık. Oluşturduğumuz dosyayı, Fethiye Belediyesi, Muğla BŞB ve Sanayi Bakanlığı’na sunduk. Sanayi sitesi taşınamaz, yerinde kalmalıdır. Ancak Fethiye’ye ikinci sanayi sitesi oluşturulmalıdır. Bunun da çalışmalarını yaptık” diye konuştu.