FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 17-03-2021 13:01   Güncelleme : 17-03-2021 13:01

BAŞKAN ÖZTÜRK'ÜN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

18 Mart Dünya ve Türk tarihinde önemli bir dönüm noktası olup vatan topraklarımızı korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimizi bir kez daha andığımız gündür.

BAŞKAN ÖZTÜRK'ÜN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi tarihten silinmek istenen bir milletin bütün dünyaya gücünü gösterdiği, tarihte eşine rastlanmayan büyük bir millî duygu, inanç ve kahramanlık ile millî şahlanışın hareket noktasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Şanlı Türk ordusu bu zafer ile ÇANAKKALE GEÇİLMEZ sözünü tarihe altın harflerle yazdırmış ve tarihin akışını değiştirmiş ve Çanakkale zaferi ile Türk milleti onurlu durusunu tüm dünyaya göstermiştir.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanları ile sulanan ve bize emanet edilen bu mukaddes vatan topraklarını korunmaktır. Bayrağımızın dalgalanması İçin birlik ve beraberlik içinde geçmişte yapılan mücadeleyi idrak etmek, geleceğimizin teminatı gençlerimize bu bilinci aşılamak ve bu mukaddes toprakları bizden sonraki nesillere teslim etmektir.

Bu duygu ve düşünceler ile Çanakkale Zaferi 106. Yıl dönümünü kutluyor, bu günlere erişmemizi sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan, millet, bayrak ve mukaddes tüm değerlerimiz için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve şükran ile yâd ediyoruz.

Ruhları şad olsun.