GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-07-2021 15:24   Güncelleme : 18-07-2021 15:24

BAŞKAN OTGÖZ, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm İslam Âleminin, milletimizin ve Seydikemerli vatandaşların bayramını kutladı.

BAŞKAN OTGÖZ, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm İslam Âleminin, milletimizin ve Seydikemerli vatandaşların bayramını kutladı.

Bayramların toplumsal birlikteliğin yaşandığı mübarek günler olduğunu ifade edenSeydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, bu Kurban Bayramı’nda da koronavirüs kurallarına uyulması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Otgöz mesajında şu ifadeleri kullandı; “Küskünlerin ve dargınların barıştığı, umutların filizlendiği, toplumsal huzurun arttığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmasının sevincini yaşıyoruz. Bayramlar; toplumsal birlikteliğin arttığı, sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı özel günler olduğu gibi İslam Âlemini de kaynaştıran mübarek günlerdendir. Paylaşmanın, kardeşliğin, millet olma bilincinin arttığı bu bayramda uzakta olan büyüklerimizi ve sevdiklerimizi telefonla arayıp ya da mesaj atarak gönüllerini şenlendirmeliyiz.

İnsan en çok bu özel günlerde sevdikleriyle bir ve beraber olmak ister. Ancak dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bu bayramda kucaklaşmalara, sarılmalara mesafe koymalıyız. Önemli olan kalplerde ve gönüllerde mesafe olmasın diyerek, hem sevdiklerimizin sağlığını hem de kendi sağlığımızı gözetmeliyiz.

Bizlere düşen görev; zenginiyle-fakiriyle, yaşlısıyla-genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği; sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Seydikemerli hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”