SEYDİKEMER TÜRK
Giriş Tarihi : 11-03-2021 18:22   Güncelleme : 11-03-2021 18:22

BAŞKAN OTGÖZ, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜ KUTLADI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla da bir mesaj yayımladı. Başkan Otgöz mesajında Türk milletinin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak, “Türk milletinin tarihte emsalsiz mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’yla taçlanmıştır” ifadelerini kullandı

BAŞKAN OTGÖZ, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜ KUTLADI


 

İstiklal Marşı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milli marş olarak kabul edilmesinin 100. yıl dönümünü kutlamanın büyük gururunu yaşadığını kaydeden Başkan Otgöz yayımladığı mesajında şunları söyledi:

“Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. Yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Türk milletinin tarihte emsalsiz mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’yla taçlanmıştır.

“TÜRK MİLLETİ BÜYÜMEYE, GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR”

İstiklal Marşımızı milletimize armağan eden büyük şair Mehmet Akif Ersoy, “Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın” diyerek, istiklal mücadelesinin ve gösterilen fedakârlığın büyüklüğünü ifade etmiştir. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugünde Türk Milleti’nin bağımsızlığına, yurduna, birlik ve beraberliğine göz diken hainler vardır. Ancak bizde bu tarih, bu milli bilinç olduğu sürece hiç kimse birliğimizi, beraberliğimizi bozamaz. Türk milleti tarihten aldığı güçle her alanda büyümeye, gelişmeye devam ediyor. Tüm bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyorum.”