FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 25-11-2021 18:19   Güncelleme : 25-11-2021 18:19

Başkan Cura " O'nun kararlılığı, azmi, cesareti daima var olacak"

MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, Ülkücü Hareketin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş'in doğum günüyle ilgili anma mesajı paylaştı. Alparslan Türkeş'in Ülkücülüğün yol haritasını çizdiğini belirten Cura, " O'nun kararlılığı, azmi, cesareti daima var olacak" ifadelerini kullandı.

Başkan Cura

MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 104.ncü doğum gününde yayımladığı mesajında “25 Kasım 1917 Ülkücüler için, Türk Milliyetçileri için Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in doğum tarihi olması sebebiyle özel bir tarihtir. Yüce Allah (C.C)'a şükürler olsun ki, onun gibi bir liderimiz oldu. Davası İlay-ı Kelimetullah ve Nizam-ı Alem olan Ülkücü Hareketin cevher-i aslisi hiç şüphe yok ki Başbuğ Alparslan Türkeş'tir.

Bütün ömrünü adadığı Türk-İslam Ülküsü yolunda, Türk islam Ülkücüleri olarak son nefesimize kadar şeref ve vakarla yürüyeceğimizi bütün dünyaya göstermekle mükellefiz.

Kalplerimizde Başbuğ sevgisi ve O'nun kararlılığı, azmi, cesareti Başbuğ Türkeş şuuru daima var olacak ve buna inananlardan teşekkül etmiş bir Ülkücü Harekette daima var olacaktır. Başbuğumuzun 104. doğum günü kutlu olsun. Bizler ve yetiştirdiğimiz nesiller yaşadıkça, sende fikirlerinle yaşayacaksın BAŞBUĞ'um. Mekânın cennet, PEYGAMBER Efendimiz ( S.A.V ) komşun olsun.” İfadelerine yer verdi.