GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2021 18:41   Güncelleme : 14-12-2021 18:41

Başkan Adayı Göktepe, “Sanayi esnafı bile unutulmuş"

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe’ye destek her geçen gün artıyor. Sanayi esnafı yeni dönemde başkanlık için yarışan 3 adaydan biri olan Tezcan Göktepe ve ekibini yakından tanımak oda hakkındaki düşüncelerini bilmek adına kahvaltılı toplantılar gerçekleştiriyorlar.

Başkan Adayı Göktepe, “Sanayi esnafı bile unutulmuş

 

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe’ye destek her geçen gün artıyor. Sanayi esnafı yeni dönemde başkanlık için yarışan 3 adaydan biri olan Tezcan Göktepe ve ekibini yakından tanımak oda hakkındaki düşüncelerini bilmek adına kahvaltılı toplantılar gerçekleştiriyorlar.

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri 8 Ocak 2022 Cumartesi günü Gazi İlkokulu (eski Fethiye Lisesi) Salonu’nda saat 10.00 da başlayacak. Şimdi süreç sanki oda başkanlığı seçimi değil, Fethiye Belediye Başkanlığı seçimi gibi hareketli geçiyor. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı için aday olan Tezcan Göktepe’yi her gün kahvaltıda ağırlan sanayi esnafları, seçimlerde esnaf için değişimin zamanın geldiğini gördüklerini yapılan sohbetlerde dile getirdiler.

 

Mevcut yönetimin yıllardır esnafla ilgilenmediğini kaydeden Başkan Adayı Tezcan Göktepe, “Bizim amacımız hiçbir şekilde kimseyi rencide etmek veya arkasından vurmak değil. Ama bazı gerçekleri de konuşmak durumundayız. Daha önce karşılarına hiç aday çıkmadığı için, esnafımız ile ilgilenilmemiş.  Şimdi biz çıktık,  onlarda saha inmek zorunda kaldılar. Ama yine hiçbir projeleri olmadan üyeleri sadece kongreye davet etmek için dolaştıklarını esnaflarımızdan işitiyoruz. Esnaflar başkan seçilirsen neler yapacaksınız sorusuna cevap alamadıklarını belirtiyorlar.  Bizim hedefimiz bu kötü alışkanlıklara dur demek için göreve talip olduk. Her kesin bir sınavı vardır. 16 yıllık sınavın sonucu 8 Ocak’ta belli olacaktır. Bu değerlendirmeleri kim yapar, esnaf odasının değerli üyeleri yapar. 16 Yılın hesabını üyelerimiz sandıkta sora bilir.  Bunun yanında en çok şikayet aldığımız konulardan birisi adı Esnaf Hastanesi olan ama esnafımıza kısıtlı yapılan indirimler” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Başkan Adayı Göktepe, “Bize görev verilirse hissemiz kadar her esnafımıza indirim uygulanmasını sağlayacağız. Biz rakip değiliz. Biz iyi yönetilmeyen esnaf Odamızı iyi yönetmeye talibiz. Onun için başkanlığa aday olduk. Boş konuşmaya değil, hizmet etmeye talip olduk. Kişinin aynası yaptığı işidir. Onlar ne yapmış 16 yılda biz ne yapacağız hepsi bir bir yazılı broşürümüzde. Aday olmak kolay ama hizmet etmek zordur. Seçimle geliriz, esnafıma verdiğimiz sözleri tutarız. Bu günlere gelirken boynumuzu yere eğecek bir kusurumuz olmasın diye mücadelemizi verdik.  Bize görev verilir ise Esnaflarımızın da boynu yere eğdirmeden görevimizi tamamlamak en büyük hedefimiz olacaktır. Allah utandırmasın. Tüm esnaflarımıza bu zor günlerde bol kazançlar diliyorum” şeklinde ifadeler kullandı.