GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2021 16:46   Güncelleme : 15-09-2021 16:46

Başkan Adayı Göktepe esnaflara aşure dağıtıyor

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olan İksirci Tezcan Göktepe, kongre öncesi seçim çalışmalarında aşure dağıtımı gerçekleştiriyor.  

Başkan Adayı Göktepe esnaflara aşure dağıtıyor

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olan İksirci Tezcan Göktepe, kongre öncesi seçim çalışmalarında aşure dağıtımı gerçekleştiriyor.  

Daha önce Fethiye Sanayi Sitesi içinde başlatmış olduğu Aşure dağıtımını şimdi şehir merkezinde bire bir esnafların işletmelerine götürmek suretiyle yapıyor. Şimdiye kadar yapılmayan uygulama ile esnafa ulaşan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, “Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içinde buralara kadar geldik. Ama diğer taraftan esnaf ve sanatkârımız için her daim hizmetin fazlasını ve mücadelesini yapmak için bu yola baş koyduk.. Benim ve ekibimin amacı Kamu kurum ve kuruluşlarıyla iyi ilişkiler içinde olmak. Bu iyi ilişki mutlak suretle esnaf ve sanatkârımıza yansıması olacaktır. Bizler esnafımız için birleştirici güç, onların haklarını almak içinde yeri geldiğinde elimizi taşın altına koymak için bu yola çıktık. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Esnafları daha güçlü olduğunu, odanın her daim yanında olduğunu görecek ve hissedecektir. Bizler Muharrem ayında birlik beraberliğin simgesi olan aşuremizi esnaflarımıza ikram ediyoruz. Tüm esnaflarımızla birlik olmak için onların hizmetinde olacağız” dedi.

Fethiye’nin tüm ana ve ara caddelerindeki esnaflara tek tek aşure dağıtımı gerçekleştiriyor. Kazanlar dolusu aşureler tek tek kaplara getirilerek esnaflara ve müşterilerine ikram ediliyor. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, çalışma arkadaşları tüm esnafları ziyaret ediyor ve aşure ikramında bulunuyor. Bu organizasyon ile de esnaflar bire bir ziyaret edilmiş oluyor. Sorunlar dinleniyor, bilgiler paylaşılıyor.

2022 yılının kongreler yılı olduğunu hatırlatan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, “Kongreler esnaf ve sanatkârımızın en büyük bayramını teşkil eder. Kökünde seçim ve demokrasi vardır. Ağalığı ve değişmezliği yıkan çoğulculuktur. Yetki ve takdir sandıktadır, üyelerdedir. Gerek esnaf odalarında gerekse kredi ve kefalet kooperatiflerinde her dönem seçim vardır. Sürekli pirincin taşları ayıklanacak; genel temizlik yapılacak, kalacak olan pirinçten de pilav olacaktır. Başkanlıkta kıdem yoktur. Kervan hizmet kervanıdır. Başkanlar eğer etkin, faydalı, liyakatli hizmet sergilemişse endişeye mahal yoktur. Esnaf himmeti bağrına basar, kadirşinastır, vefa doludur. Onlara hizmet veren başkanlara sevgi ve muhabbetle karşılık verir. Bizim felsefemiz budur. Esnaf ve sanatkarın düzelmesine, refahına, mutluluğuna kendini adayan fedakâr yöneticiler olmaktır. Başkanlar kendilerini yeniledikleri sürece bu camia onlara hep vefalı kalacaktır. Güzel adamlarla işbirliği, nezih ve erdemli kişilerle beraberlik, Ahi terbiyesine, bin yıllık geleneğimize yakışan bir uygulamadır. Bizim dönemizde hiçbir zaman sen, ben yarışı yoktur. Yanlış yapanlar her ne olursa olsun gidecektir; doğru yapanlar takdirle, sevgiyle, hoşgörüyle burcunda dalgalanmaya devam edecektir” dedi.