GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2021 17:13   Güncelleme : 16-12-2021 17:13

Başkan Adayı Göktepe, “Esnafımıza yakışır yerde kongre yapılsın”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, kongre tarihi sınava denk geldiği için salonun değiştirilmesi talebinde bulundu.

Başkan Adayı Göktepe, “Esnafımıza yakışır yerde kongre yapılsın”

 

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, kongre tarihi sınava denk geldiği için salonun değiştirilmesi talebinde bulundu.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, “Genel kurulun yapılacağı yer olan eski Fethiye Lisesi yeni Gazi İlköğretim Okulu’nda 8 Ocak Cumartesi günü Açık Öğretim Sınavlarının da yapılacağını öğrendik. Sınav belki bir öğrenci kardeşimizin hayatını değiştirecek. Bizler o gün orada yaşanan gürültü ile engel olmayalım. Kimsenin vebaline girmeyelim. Bunun için kongre ile sınav aynı yerde yapmayalım zaten yapılmaması için bize üyelerimiz ulaşıyor. Ben aday olarak üyelerimizle aynı fikirdeyim. Kongrenin başka bir okula veya Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’ne alınması gerektiği düşüncesindeyim. Zaman varken kongremizi esnafımıza yakışır bir mekanda yapalım ”dedi.

 

“SEÇİM ESNAFIMIZIN BAYRAMIDIR”

8 Ocak 2022 Cumartesi günü yapılacak olan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kuruluna sayılı günler kala, adaylar seçim çalışmalarını hızlandırdı. Gündeme bomba gibi düşen Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve yönetiminin aldığı karar sonrası kongrenin yapılacağı salonda sıkıntı olduğu bilgisi düştü. Mevcut Başkan Soydemir 8 Ocak tarihinde kongrenin Gazi İlkokulunda yapılacağını açıklamıştı. Bunun üzerine 8 Ocak tarihlerinde aynı okulda da yapılacak olan Açık Öğretim Sınavlarının iki oturumlu olduğu ve sınav adaylarını ve ailelerini endişelendirirken, esnaflar da yapılacak olan genel kurulun üzerinde oyunlar mı oynanıyor diyerek diğer iki adayı telefon trafiğine tutuğunu peş peşe yapılan açıklamalar ile öğrenildi.   

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, “Benim düşüncem görüşüm, yol yakınken seçim yerinin bir an önce değiştirilmesidir. Aylardır sınava hazırlanan Açık Öğretim öğrencilerinin iki oturum saati kongre günün içerisindedir. Bunun için bu taraftan bakıldığında tüm üyeler gelirse 4 bin 500 kişi, yüzde 80’ni gelirse 3 bin 500 kişi olacaktır. Diğer taraftan aylardır sınava hazırlanan öğrenciler olacak. Bende 3 çocuk babasıyım. Bu öğrencilerin vebaline girilmemesi gerektiğini söylüyorum. Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak örnek olmalıyız. Her kesim bizden bu özveriyi bekler. Onun için 4 bin 500 üyesi olan geniş ve büyük bir aileye yakışır kongre yapmalıyız. Gazi İlköğretim okulundan hemen tez elden vazgeçerek Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezine kongremizi taşımalıyız. Esnaf arkadaşlarımızda bu konun böyle olmasını istiyorlar. Mevcut yönetim der hal bu yanlıştan dönmelidir. Bayram havasında her esnafımız gelip oyunu kullanmalıdır. Tüm esnaflarımızı saygı ve sevgi ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı.