FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 18-04-2022 13:23

Başkan Adayı Eroğlu, Cuma günü Fethiye’de

Fethiye Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Salih Eroğlu, önümüzdeki günlerde Fethiye’de olacak. Uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Başkan Adayı Eroğlu, ilçemize gelir gelmez çalışmalarına başlayacağını söyledi.

Başkan Adayı Eroğlu, Cuma günü Fethiye’de

 

 

Fethiye Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Salih Eroğlu, önümüzdeki günlerde Fethiye’de olacak. Uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Başkan Adayı Eroğlu, ilçemize gelir gelmez çalışmalarına başlayacağını söyledi.

 

Geçtiğimiz aylarda Fethiye Belediye Başkanlığı görevine aday olduğunu açıklayan Yüksek Mimar Salih Eroğlu, vatandaşlardan yoğun bir ilgi görmüştü. Kısa sürede destekçi sayısı artan Başkan Adayı Eroğlu, gördüğü teveccüh karşısında dönüş programını bir ay öne aldı. Cuma günü Fethiye’de olacak olan Eroğlu, Cumartesi günü de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında yer alacak.

 

Fethiye’ye gelişi ile birlikte çalışmalarına başlayacak olan Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu, halkı ve esnafları dolaşıp; sorunları ve talepleri dinleyecek. Şu zamana kadar sosyal medya hesaplarından düzenlediği canlı yayınlara binlerce kişi katılan Başkan Adayı Eroğlu, Fethiye’den binlerce vatandaş ile sohbet edip; sorunları dinliyor. Şu zamana kadar tarım, turizm, ticaret ve diğer alanlarda hazırladığı 45 projenin tanıtımını yapan Eroğlu; amacının Fethiye’yi hak ettiği noktalara ulaştırmak olduğunu vurguladı.

 

Seçim çalışmaları kapsamında Ramazan Bayramı sonrasında Fethiye’de tanışma, proje tanıtım ve resmi adaylık açıklaması programında vatandaşlar ile buluşacak olan Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu’nun, uçak müzesinden düzenlediği canlı yayını binlerce kişi takip etti. Fethiye’ye kurulacak olan havacılık müzesinin ABD’de bulunan bir örneğini aktaran Başkan Adayı Eroğlu, “Akıllı projelerimiz ile Fethiye ekonomik anlamda ivme kazanacak. Turizm faaliyetlerimiz ile marka değerimizi arttıracağız. Tarımsal üretime yönelik çalışmalarımız ile organik sebze ve meyve üretiminde verimliliği ve kaliteyi arttıracağız. Ürettiğimiz ürünleri hem yeni pazarlara ulaştıracağız hem de uygun koşullarda halkımıza sunmuş olacağız” dedi.    

 

FETHİYE’Yİ MARKA ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ

Fethiye Belediye Başkan Adayı Salih Eroğlu açıklamasında, “Fethiye Belediye Başkan Adaylığımı açıkladığım günden itibaren, Fethiye’de yaşayan Fethiye sevdalıları ile güçlü bir bağ kurmak için sorunları dinleyip 7 sektörde 45 proje açıkladım. Umarım ilçemize gelmeden vizyon, donanım ve bilgi konusunda nasıl bir belediye başkanı olabileceğim konusunda halkımızın belli bir fikri oluşmuştur. Fethiye’miz için şu ana kadar güzel projeleri hayata geçiren belediye başkanlarımıza saygı duyuyorum ve bir Fethiyeli olarak teşekkür ediyorum.

Benim hedefim ekibimle birlikte Fethiye’mizi önce Türkiye’de sonra da dünyada bir marka haline getirmek” ifadelerini kullandı.

 

HAVACILIK MÜZESİ KURULACAK

Havacılık faaliyetlerine önem vereceklerinin altını çizen Başkan Adayı Eroğlu, “Göreve seçildiğimiz takdirde havacılık faaliyetleri de ön planda olacak. Orman yangınlarında kullanılmak üzere yangın söndürme uçağı alacağız. Düzenli olarak havadan Fethiye gezintisi turu yapılacak. Talep olması halinde şehirlerarası taşımacılık gerçekleştirilecek. Buradan elde edilen gelirle her iki uçağın da masrafları karşılanacak. Ayrıca adını bir hava şehidinden alan ilçemize, sahil bandında havacılık müzesi açacağız. Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde yer alan Fethiyeli F-16 Eğitmeni tarafından seminer programları olacak” dedi.

 

İŞLETMELERE BAYRAK STANDARTI

Başkan Adayı Eroğlu, “Prestij ve kalitenin göstergesi olarak kabul edilecek bayrak uygulaması sayesinde işletmeler, sundukları hizmetin kalitesini müşterilerine ilan edebilme fırsatı bulacaklardır. En hijyenik işletme Beyaz Bayrak, gıda israfı yapmayan işletme Turuncu Bayrak, en iyi müşteri memnuniyeti Turkuaz Bayrak, kadın istihdamında öncü işletme Mor Bayrak gibi kategorilerde bayraklar ile işletme kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır” açıklamalarında bulundu.

 

FETHİYE FESTİVALİ TANITIMA KATKI SAĞLAYACAK

Festivaller ile tanıtıma katkı sağlayacaklarını aktaran Eroğlu, “Fethiye’nin hem ulusal hem de uluslararası tanıtımına katkı sağlayacak, geleneksel hale getireceğimiz tanınırlığı olan müzik, doğa ve spor festivalleri düzenleyeceğiz. Bunun yanında engelli ailelerinin çocuklarının, anne babası ayrılmış veya öksüz yetim kalmış çocukların öncelikli olacağı belediye gündüz bakım evi ve kreşi ile çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunacağız. Faralya ve Belceğiz bölgesi başta olmak üzere sorun haline dönüşen kontrolsüz çadır kurulumunun önüne geçilecek. Güvenli karavan ve çadır kamp alanları oluşturularak, tüm dünyadan kamp severleri ve tatilcileri ilçemize çekeceğiz” dedi.