FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 14-01-2022 14:26   Güncelleme : 14-01-2022 14:30

Başkan Adayı Çalhan, “Esnaflarımızın mağduriyetini gidereceğiz”

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkan Adayı İbrahim Çalhan, göreve seçildikleri takdirde pazarcı esnafının mağduriyetlerini gidereceklerini belirtti.

Başkan Adayı Çalhan, “Esnaflarımızın mağduriyetini gidereceğiz”

 

 

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkan Adayı İbrahim Çalhan, göreve seçildikleri takdirde pazarcı esnafının mağduriyetlerini gidereceklerini belirtti. Çamköy Semt Pazarı’nın üzerindeki açıklıklardan dolayı yağmurlu havalarda vatandaşların ve esnafların büyük sıkıntı yaşadığını kaydeden Başkan Adayı Çalhan, tamirat çalışmalarına en kısa sürede başlanacağını söyledi.

 

Konuyla ilgili olarak bir ustanın Fethiye Belediyesi tarafından gönderilen itfaiye aracının yardımı ile pazarın çatısına çıktığını ifade eden Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkan Adayı İbrahim Çalhan, su alan bölgelerin tespitinin yapıldığını dile getirdi. Ekibi ile birlikte Çamköy Semt Pazarı’nın genel durumunu inceleyen Başkan Adayı Çalhan, yağmurlu havalarda su alan bölgelerde esnafların ve vatandaşların alışveriş yaparken sıkıntı yaşadıklarını vurguladı.

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkan Adayı İbrahim Çalhan yaptığı açıklamada, “Odamızın genel kurulu 19 Ocak Çarşamba günü Aymes Hotel’de yapılacaktır. Seçim öncesinde ekibimle birlikte çalışmalarımıza aralıksız olarak devam etmekteyiz. Esnaf arkadaşlarımız üstü kapalı olan Çamköy Semt Pazarı’nın, yağmurlu havalarda bazı bölümlerinden su aldığını iletti. Bunun üzerine bir ustamız, Fethiye Belediyesi’ne ait itfaiye aracı ile çatıya çıktı ve incelemelerde bulundu” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Başkan Adayı Çalhan, “Yaptığımız incelemeler sonucunda su akan bölgeler tespit edildi. En kısa sürede tamirat çalışmalarına başlayacağız. Göreve seçildiğimiz takdirde de esnaflarımızın tüm mağduriyetlerini gidereceğiz. Çözüm odaklı olacağız ve ayrım yapmadan hizmet sunacağız” ifadelerini kullandı.