FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 18-06-2021 17:01   Güncelleme : 18-06-2021 17:03

Başarı belgeleri törenle takdim edildi

Başarı belgeleri törenle takdim edildi

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın  39. kuruluş  yıldönümü münasebetiyle TCSG-65 Sahil Güvenlik Botu personeline, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından başarı belgeleri törenle  takdim edildi.    

Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleşen programda Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın  39. yıl dönümü kapsamında TCSG-65 Sahil Güvenlik Botu II. Komutanı S.G. Ütğm. Süleyman Şafak, 911 Bot Komutanı  S.G. Gv.Asb.Kd.Bçvş. Emrah Korkmaz ve DEGAK-22 Tim Komutanı S.G. Gv.Asb.Kad.Üçvş. Abdullah Yeltirik; Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ı makamında ziyaret ettiler.

Gerçekleşen ziyarette TCSG-65 Sahil Güvenlik Botu’nda görevli olan başarılı personellere belgeleri törenle sunuldu. Ödül törenine, TCSG-65 Sahil Güvenlik Botu II. Komutanı S.G. Ütğm. Süleyman Şafak, 911 Bot Komutanı  S.G. Gv.Asb.Kd.Bçvş. Emrah Korkmaz ve DEGAK-22 Tim Komutanı S.G. Gv.Asb.Kad.Üçvş. Abdullah Yeltirik ile birlikte  belge almaya hak kazanan personeller katıldı.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın  39. kuruluş yıldönümünü bi kez daha kutluyorum. Milletimizin başından badireler eksik olmamaktadır. Bu durumlar karşısında Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın  önemi herkes tarafından bir kez daha anlaşılmaktadır. Bu süreçte başta şehitlik mertebesine ulaşmış, bu teşkilatımızın kurulduğu günden bu tarafa şahadet şerbetini içmiş bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu teşkilatın çilesini çekmiş bu necip milletin değerlerini yüceltme adına bu mesleğe gönül vermiş tüm askerilerimize ve komutanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” şeklinde ifadeler kullandı.