MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 27-04-2021 14:17   Güncelleme : 27-04-2021 14:17

BARIŞ SAYLAK’ DAN AÇIKLAMA

BARIŞ SAYLAK’ DAN AÇIKLAMA

BARIŞ SAYLAK’ DAN AÇIKLAMA

                    

Değerli Üreticiler bildiğiniz üzere Covid 19 Pandemi süreci kapsamında salgının kontrol altına alınması amacıyla tam kapanma süreci başladı. Maalesef ülke olarak zor günler geçirmekteyiz. Emin olun ki çalışanlarımızla birlikte sürecin başından sonuna kadar siz değerli üreticilerin her zaman yanında olacağız.

 Elbette tam kapanma sürecinde de olsa yaşam için elzem olan gıda ihtiyacını karşılamak için üretime  devam edeceğiz. Bu nedenle tarım, hayvancılık, su ürünleri ve arıcılık ile ilgili üretim yapan  tüm üreticilerimiz  sokağa çıkma yasağından muaf gruplar içindedir. Aslında önceki süreçlerde geçerli olan kurallar şu an içinde geçerli olacaktır. Yani muaf olan çiftçilerimiz yanlarında; tapu belgesi,ziraat odasından çiftçi belgesi, çks belgesi (çiftçi kayıt sistemi belgesi)hbs belgesi( hayvan kayıt belgesi)aks belgesi ( arıcılık belgesi), öks, süks, balıkçılık yapanların balıkçı ruhsat teskeresi vb. herhangi birini bulundurmaları kaydıyla çalışmaya devam edebileceklerdir.

Ayrıca birinci derece akrabaları ve çalıştıracakları işçiler gidecekleri güzergah üzerinde bulunmak şartıyla İl/İlçe İçinde beraber seyahat edebilirler.

Bu konuda İl ve İlçe Müdürlükleri olarak her türlü kolaylığı sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ama maalesef bu durumu kötü niyetli kullananlara karşıda dikkatli olmamız gerekir. Buradan siz değerli üreticilerimizin mağdur olmaması için art niyetli kişilere karşı denetim ve yatırımlarında artacağının bilgisini vermek isterim.  Başta kendimizin, sevdiklerimizin ve toplumun sağlığı için herkesi duyarlı olmaya, maske mesafe ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum. Lütfen mecbur olmadıkça çıkmayın,  evde kalın ki biz üretime devam edebilelim….