GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 08:44   Güncelleme : 14-07-2021 08:51

Balcı, “15 Temmuz milletimiz için bir dönüm noktasıdır”

Fethiye 15 Temmuz Derneği Başkanı Harun Balcı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Balcı, “15 Temmuz milletimiz için bir dönüm noktasıdır”

Fethiye 15 Temmuz Derneği Başkanı Harun Balcı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Balcı, bu darbe girişiminin milletimiz adına bir dönüm noktası hükmünde olduğunu belirtti.

Fethiye 15 Temmuz Derneği Başkanı Harun Balcı açıklamasında, “15 Temmuz darbe girişimi; bu millet için bir dönüm noktası hükmündedir. Yıllardır ülkemizi içeriden ve dışarıdan zapt etmeye çalışan hain planın son noktasıdır. Devletin tüm kademelerine haince sızan, vatan ve millet sevgisini unutmuş hain bir güruhun kalkışmasıdır. O gece milyonlarca Türkiye vatandaşının tek yumruk olup hainlere karşı durduğu kurtuluş gecesidir ve halkımız bu kurtuluş vesikasını kanlarıyla yazmıştır. Bu necip millet vatan sevgisinin ve onu korumanın en büyük değerlerimizden birisi olduğunu yine yeniden tüm dünyaya ilan etmiştir” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Balcı, “Yüce Allah’tan darbeye karşı milletçe gösterdiğimiz birlik ve beraberliğimize kuvvet vermesini diliyoruz ve devlet güçlerimizin her saldırı karşısında muzaffer olmasını için fiili ve kavlî dualar etmeye devam ediyoruz. İslam Dünyası’nın umudu olan Türkiye’mizin bekasına karşı yapılacak her türlü hain girişimin karşısında, 15 Temmuz’da yaptığımız gibi bedenimizi siper etmeye hazırız. 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin yazdığı yüce destanı nesillerden nesillere, asırlardan asırlara aktarıp her daim genç dimağlarda canlı tutacağız. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz” dedi.