SAĞLIK
Giriş Tarihi : 30-03-2021 20:11   Güncelleme : 30-03-2021 20:11

Bakan Koca’dan Nazal aşı açıklaması

Bakan Koca’dan Nazal aşı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, Nazal aşı’nın hayvan çalışmalarının bitiğini söyledi. Sağlık Bakanı aşı süreci tamamlanana kadar 84 milyonun tedbirlere uymakta gayret göstermesi gerektiğini vurguladı.

 

Fahrettin Koca, Türkiye’deki mutasyonların ne durumda olduğunu da açıkladı ve Ak Parti Kongrelerine ilişkin yapılan eleştirileri yanıtladı. Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

“Muhabirin sorusu: Ak parti kongreleri sonrasında yaşanan kalabalığın, haritanın kırmızıya dönüşüne bir etkisi olduğuna yönelik muhalefetin eleştirileri arasında yer alıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öncelikle bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydasının olmadığının kanaatindeyim. Çünkü bugüne kadar bilgilendirmelerimiz Bilim Kurulu Üyelerimiz dahil olmak üzere kapalı ortamlarda ve yakın temasta virüsün bulaştığını biliyoruz. Bu bilgilendirmede bir değişiklik söz konusu değil. Dolayısıyla herkesi bu mücadelede üzerine düşen sorumluluğun yapması gerektiğinin kanaatindeyim. Buradan bir ayrıcalık çıkarmak doğru değildir. Herkesin mücadelede buna göre uyum göstermesi gerektiğinin altını çiziyorum.