FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 20-05-2021 12:35   Güncelleme : 20-05-2021 12:35

Ay, “Yerli turiste ihtiyacımız var”

Ay, “Yerli turiste ihtiyacımız var”

Ay, “Yerli turiste ihtiyacımız var”

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, kademeli normalleşme sürecinin başlamasının ardından; yaklaşan turizm sezonu ile ilgili beklentilerini aktardı. Dernek Başkanı Ay, “Özellikle büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımız, tatile büyük özlem duyuyorlar. Turizm tesisi işletmecilerinin yerli turistleri düşünüp, ona göre fiyatlandırma yapmaları gerekiyor” dedi.

Rusya’dan uçuşların Haziran ayı sonuna kadar durdurulduğunu kaydeden Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, bölgemizde az sayıda Ukraynalı turist olduğunu belirtti. Tesislerin pazarlama çalışmasında yerli turisti düşünerek fiyatlandırma yapması gerektiğini kaydeden Dernek Başkanı Ay, 30 odanın altında veya üstünde olsun; tüm otel işletmelerine Güvenli Turizm Sertifikası almaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi Rusya’da uçuşlar Haziran sonuna kadar durduruldu. Şu anda bölgemizde az da olsa Ukraynalı turistleri görüyoruz. Umut ediyorum bu süreç artarak devam eder. Bulunduğumuz dönemden Haziran’ın sonuna kadar, yerli turiste ihtiyacımız var. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımız, tatile büyük özlem duyuyorlar. Bizim için iyi bir şans ve bunu iyi kullanmalıyız. Turizm tesisi işletmecilerinin yerli turistleri düşünüp, ona göre fiyatlandırma yapmaları gerekiyor. Haziran ayında normalde pek fazla Türk müşterilerimizi göremiyorduk. Önümüzdeki ay sonuna kadar bu konuda iyi bir pazarlama çalışması yürütmemiz gerekiyor. Haziran ayı sonu itibariyle İngiliz, Rus ve diğer ülkelerden gelecek turistlerin Fethiye’de olmasını bekliyoruz. Bunun yanında 30 odanın altında veya üstünde olsun; tüm otel işletmelerinin Güvenli Turizm Sertifikası almalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bütün personelimiz aşı olacak ve Turizm Geliştirme Ajansı’nın web sayfasında güvenilir oteller listesine gireceğiz” dedi.