EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-09-2021 18:33   Güncelleme : 21-09-2021 18:33

Arslan, “Öğrencilerimize endişe yerine ümit aşıladık”

Tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen Kovid-19 salgını, her alanda kendisini hissettirdi.

Arslan, “Öğrencilerimize endişe yerine ümit aşıladık”

Tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen Kovid-19 salgını, her alanda kendisini hissettirdi. Pandemi sürecinde öğrencilerine endişe yerine umut aşıladıklarını belirten Birey Okulları Müdürü Çağla Küçükbenli Arslan, öğrencilerin ilk defa karşılaşılan bu durumda büyük zorluklar yaşadığına değindi.

Konu hakkında açıklama yapan Birey Okulları Müdürü Çağla Küçükbenli Arslan, “Tüm dünyayı derinden sarsan pandemi süreci ülkemizde de etkisini her alanda gösterdi. Eğitim kısıtlamalarından doğan yeni bir döneme itilmek zorunda bırakıldık. Çocuklarımıza öğretmen, ebeveyn, psikolog ve arkadaş olmayı deneyimledik. İlk defa karşılaştığımız bu durumun şüphesiz en çok etkileneni onlar oldu. Buna sebep ebeveynlerin süreci yönetirken yaşadığı endişeler ve eğitim almaya çalışırken yaşadıkları zorluklar” dedi.

Açıklamasını sürdüren Arslan, “Bizler Birey ailesi olarak; bilginin her zaman her ortamda öğretilebileceğine inanarak öğrencilerimize endişe yerine ümit vermeyi seçtik. Önemli olanın onların içlerindeki heyecanın ve öğrenme isteğinin olduğunu vurgulayarak onların yanında olmayı istedik. Zaman ve mekandan kısıtlanamayan enerjilerinin olduğunu bilerek onlara sosyal etkinlik ve psikolojik destekler sunduk. Süreci biz yetişkinlerin değil öğrencilerimizin içinden gelen isteği değerlendirip bir öğrenim formatında sunduk. Hayal dünyamızla neleri başarabileceğimizi ve öğrenmenin her şartta olabileceğini biz öğretmenler de onlardan öğrendik. Hayal gücümüzün dinamiği yeni dünyanın anahtarıydı aslında fark ettik.

Yaşadığımız durumun dilini ve bize öğretisini alarak, bilgi dağarcığımızı genişletmeyi seçtik. Neler yaşandığına değil, bizim neler hissettiğimize önem vererek birbirimizin en büyük destekçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Eğitim bilgiyi aşılamanın yanında, duygularımızın yönetimini de öğrenmektir; biz de pandemiden bunu öğrendik” şeklinde ifadeler kullandı.