TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 24-12-2019 13:06   Güncelleme : 24-12-2019 13:06

Arama Motorlarına Nasıl Kayıt Yapılır ?

Arama motorlarında nasıl bulunurum, arama motorlarına kayıt için ne yapmak lazım diyorsanız doğru yerdesiniz.

Arama Motorlarına Nasıl Kayıt Yapılır ?

Herkesin bildiği gibi arama motorlarına kayıt linki vardır. Fakat bu kayıt linki eski güncelliğini yitirdi. Artık arama motorları birçok kritere bakıyor. Aşağıdaki yazımızda arama motorlarına kayıt konusunu işleyeceğiz. 

Kayıt olmak önemli

Önceden arama motorları site bulmakta zorlanıyordu ve link vererek buradan sitenizi ekleyin diyordu. Aynı link duruyor ama arama motorları farklı botlar kullanıyor.  Artık çok daha basit teknikleri kullanarak kayıt yapmaya gerek kalmamaktadır.

En Basit Yöntem Nedir ?

Arama motorlarına kayıtta hepimizin amacı sitemizi o motorda görmektir. Eğer siteniz hazır ise yapmanız gereken Facebook veya Twitter gibi popüler bir sosyal medya platformu üzerinden sitenizin adresini tanıtmak olacaktır. Bu platformlar Google için çok daha önem taşıdığı için sitenizin indekslenmeye başlamasını sağlayacaktır.

Aynı mantık sitenize ait yeni girilmiş bir yazı için de uygulanmalıdır. Siteniz arama motorlarına kayıtlı bile olsa yeni girdiğiniz bir makale hemen indekslenmeyebilir. Bu arama motorunun sitenize verdiği önemle doğrudan ilişkilidir. Fakat bu yazıyı sosyal medyada paylaştığınız takdirde çok daha çabuk indekslendiğini göreceksiniz.