ORTACA
Giriş Tarihi : 02-04-2020 16:56

Alim Uzundemir: Ortaca’mıza hizmet için çalışmalarımıza devam ediyoruz

Alim Uzundemir: Ortaca’mıza hizmet için çalışmalarımıza devam ediyoruz

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir Göreve geldiği ilk 1 yılı değerlendirdi..

Değerli hemşerilerim, 2019 31 Mart seçimlerinde halkımızın teveccühü ile Ortaca Belediye Başkanı seçilerek ekibimiz ile görevimize başladık.Ekibimiz ile göreve geldiğimiz günden beri siz Ortacalı hemşerilerim ile birlik ve beraberlik içinde , Ortaca’mıza hizmet için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Seçimden sonra sizlere söz verdiğimiz gibi İztuzu Plajının bir bölümünün belediyemize devrini, kapalı yüzme havuzu projesini, hibe halı saha projesini ,hibe olarak iş makinası ve araç alımını bakanlıklarımızdan onaylatarak çalışmalarımıza başladık.

Bu projelerimiz devam ederken ilçemiz sınırları içerisinde 3.000 metrekare çift katlı bitüm asfalt çalışması ve 65 km stabilize iyileştirme çalışmalarInıyaptık.25 Bin metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını tamamlayarak, yeni yollarımıza kullanmak üzere 80 bin metrekare kilitli parke taşı alımınıda geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdik.Yol çalışmalarımız devam ederken ilçemizdeki çocuk oyun gruplarının artırılmasını ,park ve bahçelerimizin peyzaj düzenlemeleri çalışmalarınıda gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız ile mahalle buluşmalarımı gerçekleştirerek, onların sıkıntılarını ve isteklerini dinledik.Bunlar doğrultusunda kendimize bir yol haritası çizdik.48 okul ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerimiz ile buluştuk, istekleri doğrultusunda, ekiplerimiz ile anında müdahale ederek hizmetlerimizin hızını artırdık.

Ayrıca proje ekibimizle Ortaca’mıza ve vatandaşımıza yakışacak bir çok proje çalışmasını yaptık ve uygulamaya geçirmek için kaynak arama çalışmalarına ara vermedik.

Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımızada, bu zor günlerinde 104 ton yakacak, 1227 koli gıda ,254 çocuğumuza okul kıyafeti, kırtasiye ve okul kitabı, 127 yaşlımızın ev temizliği, 354 aileye eşya ve giyecek yardımında bulunduk.Vatandaşlarımızın acı günlerinde yanlarında bulunarak, cenaze hizmetlerimiz ile hız kesmeden çalıştık.Dalyanda bulunan Ortaca Belediyesi Geçici Rehabilitasyon ve Bakım Evi olarak, 2130 sokak hayvanı şikayetleri değerlendirilmesi, 203 saldırgan köpek saldırısına müdahale, sokak hayvanlarının her 2 ayda bir taramaları, 248 sokak hayvanına basit cerrahi müdahale, 25 sokak hayvanının ampütasyonu, 431 sokak hayvanının düşen küpelerinin yenilenmesi ve parazit aşılarının yapılması çalışmalarını gerçekleştirdik.

Yine bu bir yıllık sürede 24. Ortaca Tarım Çevre ve Turizm Festivali, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı etkinlikleri ve akşam konserleri, yemek yarışması,Ortaca 2. El Pazarı , Caretta Run, 4.Dalyan Açıksu Yüzme Yarışları gibi bir çok ulusal ve uluslararası etkinliğe imza attık.

Bu proje ve çalışmalarımızı yaparken hiç kimseyi ayırt etmeden Ortaca için, vatandaşımız için gece gündüz demeden şahsım ,ekibim ve Ortaca Belediye ailesi ile gece gündüz çalıştık.

Çalışmalarımızı 1 yıllık sürede maddi gücümüzün el verdiği kadar yaptık. Bu çalışmalarımızı yaparken bir yandan ise belediyemizin gelir , gider dengesini sağladık. Allahın izniyle bu saatten sonra Ortaca’ya eser olarak kalacak ve vatandaşlarımızı daha rahat ettirecek projelerimizide gerçekleştireceğiz.

Bizler bu makama , yeni bir Ortaca inşa etmek , ilçemizi marka bir şehir yapmak ve dağa güzel, daha yaşanılır bir kent yapmak için geldik.İnşallah bunlarıda Ortaca Belediyesi ve siz vatandaşlarımız ile hep beraber başaracağız.Tüm vatandaşlarımıza bizlerle el ele olduğunuz için ,bizlerin her daim yanında olduğunuz için sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum.Ve tekrar belirtmek istiyorum ki kendimize şiar edindiğimiz İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın politikası ile son hız çalışmalarımıza devam edecek, sonuna kadar Sevdamız Ortaca diyeceğiz.İçerisinde bulunduğumuz tüm dünyayı esir alan Covid-19 salgını nedeni ile tüm hemşerilerime evlerinde kalmalarını rica ediyor, sağlıklı günler diliyorum...

 

Alim Uzundemir

Ortaca Belediye Başkanı